Aktuality

Společnost Continental Automotive Czech Republic slavila na začátku roku 2018 úspěch s jedním milionem vyprodukovaných řídicích jednotek informačního systému vozidel. Po následném navýšení výroby a přijetí desítek nových zaměstnanců se produkce zrychlila a na začátku tohoto měsíce z brandýské výrobní linky předního dodavatele automobilové elektroniky vyjel sedmimiliontý kus takzvaného OVIP (Open Vehicle Infotainment Platform) silverboxu.

Na začátku roku 2016 zahájil brandýský Continental výrobu OVIP, zařízení zpracovávajícího informace z vozu a umožňujícího ovládání multimediálního systému. Po dvou letech fungování mohl být do automobilu instalován miliontý kus. Díky vysoké poptávce zprovoznili krátce po dosažení tohoto milníku v podniku čtvrtou výrobní linku a produkce se tak mohla z 25 tisíc kusů týdně navýšit o pětinu. V současnosti výroba přesáhla hranici 7 milionů vyhotovených kusů.

Jeden z nejkomplexnějších softwarově drivovaných multimediálních produktů portfolia brandýské pobočky Continentalu disponuje integrovanými funkcemi, které zpracovávají data pro 3D navigaci, rádio, parkovací kameru, připojení chytrého telefonu a ovládání veškerých multimédií. Společnost jej dodává koncernu Stellantis pro všechny jeho značky. Řídicí jednotky se tak objevují vedle modelů automobilek Peugeot, Citroën, Opel nebo DS z Groupe PSA, pro které Continental pracoval již dřív, také v autech Fiat, Jeep, RAM nebo Maserati patřících pod italsko-americkou společnost Fiat Chrysler Automobiles.

Zdroj: Continental