Aktuality

Nižší spotřeba paliva a lepší kilometrový výkon – to jsou hlavní výhody nové řady pneumatik Continental pro nákladní vozidla.

Conti EcoRegional umožňují provozovatelům nákladních flotil dále zvyšovat efektivitu  i v regionální dopravě.  Jedná se o nejlepší řešení pro snížení emisí CO2, protože kombinují   nový proces výroby s  inovativním dezénem pro řízenou nápravu a optimalizovanou běhounovou směsí pro nízký valivý odpor na hnané nápravě. Vývojářům společnosti Continental se obzvlášť podařilo vybalancovat kompromis kilometrového výkonu na jedné straně a nízkým valivým odporem na straně druhé.

  Při výrobě Conti EcoRegional HS3 byla využita nová výrobní technologie Conti Diamond Technique, která zajišťuje optimalizovanou kontaktní plochu pneumatiky s podkladem. Užší dezénové drážky ve tvaru W zajišťují obzvlášť rovnoměrné opotřebení pneumatik. V kombinaci s precizní konfigurací obvodových podélných drážek dezénu se to projeví ve vyšším kilometrovém výkonu a  nižší spotřebě paliva. Použití lamel v nově navržených ramenech pneumatiky zlepšuje trakční vlastnosti. Conti EcoRegional HD3 kombinují osvědčený koncept dezénuConti Hybrid Gen 3 s novou běhounovou směsí a s technologií Conti InterLock. Ta zajišťuje bezkonkurenční úroveň nízkého valivého odporu a vysoký kilometrový výkon zejména v regionálních a dálničních aplikacích.

Conti EcoRegional představují nový produkt značky Continental, který je přizpůsoben novým emisním předpisům výrobců nákladních vozidel. Nástroj pro výpočet spotřeby energie z vozidel (VECTO), který zavedla Evropská komise, má za úkol podpořit splnění ambiciózních evropských cílů v oblasti snižování emisí CO2. To vyžaduje snížení průměrných emisí CO2 u nových těžkých užitkových vozidel o 15 procent do roku 2025 nebo o 30 procent do roku 2030 ve srovnání s referenčním obdobím 7/ 2019 až 7/2020. Toto nařízení se v současné době vztahuje na nákladní vozidla 4×2 a 6×2 s přípustnou celkovou hmotností vozidla vyšší než 16 tun, přičemž budoucí rozšíření v současné době projednává Evropská komise.

Zdroj: Continental