Aktuality

Od 7. do 9. února 2023 se na brněnském výstavišti představí technologie, stroje a zařízení z oborů obalového a tiskařského průmyslu. Konat se zde bude již 31. ročník veletrhu EmbaxPrint, který patří k tradičním akcím v tomto odvětví ve střední Evropě.

O lákavý doprovodný program se postará projekt Packaging Live. Pořadatelé z agentury Equicom se svými partnery připravili pro nadcházející ročník linky hned dvě a každá z nich představí přímo na výstavní ploše různé procesy balení, značení, lepení, automatizace, manipulace i paletizace. První uzel bude pivní a ve druhém se bude balit rýže.

Generálním partnerem projektu Packaging Live je v roce 2023 firma ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, která dováží značicí technologie Markem-Imaje a v lince se stará o veškerý tisk a značení. Roboty na lince budou značky FANUC, integrátorem robotů a koordinátorem celé balicí linky je firma AROBOTICS.

O manipulaci krabic a také o koncovky na roboty se postará společnost Tech Con Czech Republic. Jak elegantně vyřešit zalepení krabic nebo stabilitu na paletě předvede firma KALETECH. Stroj, který zabalí rýži do speciálních sáčků doveze společnost Viking Mašek. Paletizaci zajistí firma Ekobal a výškově nastavitelné plošiny představí také již tradiční partner linky ZDVIH servis.

Chybět nebudou vysokozdvižné vozíky a paletizátory Hyundai, které představí firma Mátl & Bula. Krabice na oba uzly na míru vyrábí THIMM, pivo dodává Pivovar Strakonice a rýži na linku poprvé doveze Vitana.

Celý projekt již tradičně zajištuje česká soukromá marketingová, komunikační a PR agentura Equicom. Balicí linka bude instalována v pavilonu V a zapojena do provozu bude několikrát denně, a to s komentářem, který vysvětlí jednotlivé postupy výroby a technologie zapojené do projektu. V rámci komentovaných prohlídek balicí linky mohou návštěvníci vyhrát hodnotné ceny partnerů.

Zdroj: BVV