Aktuality

Emirates SkyCargo vytvoří první vyhrazený logistický prostor pro uchování a leteckou distribuci vakcín proti COVID-19. Nákladní terminál Emirates SkyCentral DWC situovaný na jihu Dubaje se tak stane prvním a největším specializovaným skladem tohoto druhu na světě. Dubaj se stane globálním leteckým nákladním uzlem pro distribuci vakcíny.

Divize nákladní dopravy společnosti Emirates zároveň vytvoří specializovaný tým rychlé reakce, který bude koordinovat požadavky partnerů zapojených do mezinárodního systému distribuce vakcín.

„Dubaj má dobrou pozici, aby sloužila jako brána a distribuční uzel pro přepravu vakcíny proti COVID-19 do celého světa. Máme infrastrukturu, logistickou síť a zeměpisnou polohu, díky níž jsou dvě třetiny světové populace ve vzdálenosti do 8 hodin letu. Kontinuální investice Emirates SkyCargo do procesů uchování a přepravy léčiv citlivých na teplotu vytvořily z Dubaje preferovaný tranzitní bod pro farmaceutické firmy. Vytvoření vyhrazeného leteckého uzlu pro vakcíny proti COVID-19 je klíčovým projektem využívajícím naši síť, polohu a schopnost pozitivně ovlivnit životy lidí po celém světě,“ řekla Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates.

Nákladní terminál Emirates SkyCentral DWC má více než 4 000 metrů čtverečních. Teplota v logistickém prostoru má certifikát Good Distribution Practice (GDP) a umožňuje skladování a distribuci potenciálních vakcín proti COVID-19 ve velkém měřítku. Zařízení může pojmout přibližně 10 milionů lahviček s vakcínou při teplotním rozmezí 2 až 8 stupňů Celsia. Nejmodernější infrastruktura Emirates SkyCentral DWC společně s největším parkem chladicích transportérů Cool Dolly na světě pomůže chránit citlivý náklad během přepravy mezi letadlem a nákladním terminálem. Navíc dostupnost velkého počtu nákladních doků s řízenou teplotou v blízkosti terminálu zajistí rychlé a efektivní odbavení nákladu pro další distribuci.

Zdroj: Emirates SkyCargo