Aktuality

Během minulého roku se společnost cargo-partner účastnila celé řady charitativních a sociálních projektů s cílem pomoci těm, kteří jsou nejvíce zasažení pandemii koronaviru.

dav

Rok 2020 přinesl pro světové hospodářství bezprecedentní výzvy, a to přetrvávající pandemii, rozsáhlé lockdowny, cestovní omezení a přetížené lékařské systémy. V mnohých případech tyto faktory přispěly k zhoršení situace lidí, kteří už žili ve složitých podmínkách. V rámci své komplexní strategie udržitelnosti společnost cargo-partner navázala na své dlouholeté partnerství s charitativními organizacemi po celém světě s cílem pomoci těm, kteří to potřebují.

První pomoc při COVID-19 pro Indiu s organizací Jugend Eine Welt

S počtem obyvatel 1,4 mld. obyvatel patří Indie mezi země, které jsou nejvíce postižené pandemií koronaviru. Nezisková organizace Jugend Eine Welt, ve spolupráci s jejich dlouholetým projektovým partnerem Don Bosco Network India, začala se sérií opatření s cílem udržet počet nových infekcí na co nejnižší úrovni a zabezpečit přežití tisíců rodin. Společnost cargo-partner spolupracuje s Jugend Eine Welt už víc než deset let. V tomto roce se poskytovatel logistiky rozhodl upustit od svých tradičních vánočních dárků pro zákazníky a místo toho použít finanční prostředky na podporu této důležité iniciativy v Indii. Projekt byl schopný poskytnout pomoc více než dvěma miliónům lidí prostřednictvím potravinových a hygienických balíčků, jakož i poradenských rozhovorů.

Krabičky s dárky pro domovy důchodců na celém Slovensku

Na Vánoce se společnost cargo-partner na Slovensku rozhodla přispět k potěšení seniorů podporou projektu „Kolik lásky se vejde do krabice od bot“. Už třetí rok organizovali dobrovolníci zapojení do projektu „Kolik lásky“, sbírku vánočních dárků pro seniory v domovech důchodců. V roce 2019 organizace shromáždila více než 22 000 krabiček od bot naplněných dárky. Jako podporu tohoto projektu poskytla společnost cargo-partner bezplatně skladový prostor v iLogistics centru v Bratislavě a darováním krabiček se do projektu zapojili i její zaměstnanci. Do poloviny prosince cargo-partner zorganizoval paletizaci a uskladnění více než 3 050 dárkových krabiček, které se v současnosti distribuují do domovů důchodců a osamělým seniorům.

Přeprava školních potřeb do Kosova

Kosovo musí čelit vysoké míře nezaměstnanosti, chudobě a pandemie ještě zvýšila už existující humanitární potřeby. Společnost cargo-partner s radostí podpořila organizaci H. Stepic CEE Charity při přepravě dárečků pro více než 270 školáků ve věku od šesti do čtrnácti let z Rakouska do Prizrenu. Zásilka obsahovala základní školní potřeby, školní tašky a tablety, které dětem v nouzi poskytnou příležitost rozšířit své vzdělaní i v čase koronaviru a domácího vzdělávaní. Předání daru se uskutečnilo jako součást tiskové konference, na které UNICEF oznámil svůj plán na podporu projektu a spolupráci na podobných iniciativách v budoucnosti.

Udržitelné zemědělství s charitou v Rwandě

Charita Slovinsko ve spolupráci s Charitou Rwanda uspořádala v letech 2018 až 2020 rozvojový projekt „Efektivnější využívaní zdrojů na udržitelné přežití v okrese Karongi v Rwandě“. Iniciativa byla spolufinancována slovinským ministerstvem zahraničních věcí a cargo-partner v Slovinsku také podpořil dobrou věc. Do projektu je zapojených 600 rodin v nouzi, které žijí převážně ze zemědělství. Cílem charity je vzdělávat lidi žijící v okrese Karongi a poskytnut jim potřebné vybavení pro udržitelné zemědělské metody a další ekonomické činnosti s dlouhodobým příjmem. Společnost cargo-partner ve Slovinsku zaštítila přepravu pěti strojů na udržitelnou výrobu cihel ze stlačené zeminy ze Slovinska do rwandských míst Mutun a Gashari.

Minibus pro děti z Klokánka s A-B Help

Česká asociace A-B help s.r.o. spojuje neziskové organizace a společensky odpovědné společnosti při nákupu mikrobusů, které umožňuje dětem, seniorům a lidem se zdravotním postižením dostat se do školy, nemocnice nebo na výlet. Až dodnes bylo pro dobrou věc zakoupeno 27 minibusů. cargo-partner v České republice spolupracuje s A-B Help od roku 2019. Letos společnost podpořila nákup mikrobusu pro projekt Klokánek, který je iniciativou Fondu ohrožených dětí. Cílem charity je nabídnout dětem dočasnou rodinnou péči namísto ústavní, dokud se nebudou moci vrátit do svých rodin nebo nebudou trvale adoptovány či umístěny v pěstounské péči.

Hračky pro děti v Nitře

Na den dětí společnost cargo-partner uspořádala sbírku hraček pro jesle a školku pro romské a sintské děti v osadě Ořechový Dvůr v Nitře na Slovensku. V roce 2019 zorganizoval poskytovatel logistiky v sídle společnosti nedaleko vídeňského letiště „Family Day“ pro zaměstnance a jejich rodiny. V hrací zóně měli návštěvníci možnost darovat hračky pro dobrou věc. Děti také mohly vyměnit své méně používané hračky za jiné, které byly k dispozici ve stánku. Projekt se ukázal jako úspěšný a společnost cargo-partner se rozhodla vybrané hračky darovat do jeslí a školky pro romské a sintské děti v Nitře. cargo-partner podporuje denní centrum v spolupráci s Jugend Eine Welt od roku 2014.

Věci základní potřeby pro rodiny v Bosně a Hercegovině

V létě 2020 pobočka cargo-partner v Bosně a Hercegovině darovala a doručila 70 balíčků humanitární pomoci sestávajících se z potravin, toaletních potřeb a věcí základních potřeb. Balíky, označené slovy „Věříme ve váš úsměv“ směřovaly do organizace „Obraduj nekoga“, „Pomozi.ba“ a „Srce za Djecu“. Obraduj nekoga byla založena v roce 2017 a zaměřuje se na pomoc sociálně ohroženým rodinám a na podporu matek. Pomozi.ba, založená v roku 2012, se zaměřuje na pomoc marginalizovaným skupinám v zemi, od sirotků a osamělých rodičů až po starší občany a přistěhovalce. Srce za Djecu byla založená v roku 2003 a zaměřuje se výhradně na pomoc dětem s rakovinou a jejich rodinám.

Společenská odpovědnost napříč kulturními hranicemi

Stefan Krauter, generální ředitel společnosti cargo-partner, uvádí: „Věříme, že jako mezinárodní společnost máme zodpovědnost pomáhat vytvářet lepší budoucnost. Pro cargo-partner znamená sociální odpovědnost povinnost vytvářet udržitelné zlepšení za národními a kulturními hranicemi. Jsme rádi, že můžeme svou malou častí podpořit tyto důležité iniciativy a pomoci těm, kteří to potřebují v tomto náročném období.“

Zdroj: cargo-partner