Aktuality

Firma Maxus svěřila lokálnímu španělskému distributorovi Automax a společnosti BERGÉ GEFCO řízení přepravy a logistiky ve Španělsku pro novou řadu komerčních vozidel.

Automobilka Maxus zvolila multimodální logistické středisko BERGÉ GEFCO v tarragonském přístavu jako vstupní bod pro dovoz vozidel z východní Asie a jako distribuční centrum pro Španělsko a Portugalsko. V květnu dorazila do Tarragony loď Crystal Ray provozovaná společností BERGÉ, s nákladem 2 189 vozidel. Byly mezi nimi první kusy 100% elektrických vozů Maxus eDELIVER 3 a eDELIVER 9 s certifikací ZERO a naftové modely Maxus DELIVER 9.

Logistické středisko BERGÉ GEFCO nabízí rozsáhlou infrastrukturu na prostoru 1 milión m2, se skladovací kapacitou 40 000 jednotek, 7 000 m2 dílenských provozů a dalšími službami s přidanou hodnotou. Obsahuje rovněž nabíjecí stanice vybavené nejnovější udržitelnou technologií pro nízkouhlíkovou logistiku, 17 000 parkovacích míst s ochranou proti krupobití a nejmodernější myčku vozidel. Vysokou kapacitu centra doplňuje flexibilita, produktivita a četnost hlubokomořských zastávek, které efektivně provozuje správa tarragonského přístavu.

Uvedené zázemí vytváří podporu pro strategický náskok společnosti BERGÉ GEFCO ve sféře dopravy, skladování a inovativní logistiky hotových vozidel na Pyrenejském poloostrově a pomáhá naplnit i nejnáročnější potřeby nadnárodních výrobců automobilů.

Zdroj: GEFCO