Aktuality

Firma Avec Chem, výrobce ochranných prostředků dýchacích cest, dosáhne v letošním roce na tržby přesahující 160 milionů korun. Podle jednatele firmy Michala Filipiho stojí za více než dvojnásobným meziročním růstem mimo jiné i vyšší poptávka vyvolaná koronavirovou pandemií.

Proexportně orientovaná společnost, která na Pardubicku vyvíjí a vyrábí zejména ochranné filtry už bezmála čtvrtstoletí, plánuje i v příštím roce investovat do modernizace výroby a výzkumu desítky miliónů korun. V loňském roce vyrobila firma kolem půl milionu filtrů s obratem ve výši 65 miliónů korun. Letošní rok přinese více než dvojnásobný růst, celková produkce by měla překročit 1 000 000 kusů filtrů, což považuje jednatel společnosti Michal Filipi i vzhledem k nejistému vývoji české i celosvětové ekonomiky za úspěch.

„Za naším růstem ovšem nestojí jen současná zdravotní krize. V posledních letech se nám daří prosazovat se na významných zahraničních trzích včetně USA, v blízkovýchodních zemích nebo Singapuru, pro které je hlavním kritériem výběru dodavatele záruka vysoké kvality a spolehlivosti produktů,“ uvedl Michal Filipi.

Zdroj: Avec Chem