Aktuality

Společnost DHL Supply Chain nasazuje v distribučním centru svého dlouholetého klienta Leder & Schuh v Pohořelicích asistenční vychystávací roboty od firmy 6 River Systems. Kolaborativní roboti usnadní skladovým operátorům práci, zvýší produktivitu a zrychlí zaškolení nových pracovníků. Zároveň se díky nim dosáhne ještě vyšší přesnosti při vychystávání objednávek z e-shopů.

Automatizace distribučního centra Leder & Schuh je součástí globálního plánu společnosti DHL Supply Chain, který počítá s dalším komerčním využitím automatizace. Za tímto účelem buduje fleet robotů, jež bude možné snadno a flexibilně přesouvat mezi jednotlivými provozy podle aktuální potřeby.

„Náš sklad je v rámci střední a východní Evropy první provozovnou společnosti DHL Supply Chain, v níž přecházíme na vychystávání zboží podporované technologií asistenčních vychystávacích robotů,“ řekl Kamil Vajbar, manažer distribučního centra Leder & Schuh, a dodal: „Kolaborativní roboti pomáhají našim zaměstnancům s vychystáváním kusového zboží od krabic s obuví až po módní doplňky, jakými jsou kabelky, pásky nebo ponožky, a to jak pro zásobování obchodů klienta, tak i pro přípravu zásilek pro jeho e-shop. Při sedmi milionech párů bot ročně to pro nás znamená značné ulehčení práce.“

Zdroj: DHL