Aktuality

Další významný hráč globálního byznysu se připojil k DB Schenker a Lufthansa Cargo na jejich cestě za zelenějším dodavatelským řetězcem: výrobce elektroniky a počítačových technologií Lenovo se rozhodl tímto způsobem přepravovat ze Šanghaje do Frankfurtu nad Mohanem 20 tun zboží týdně. Náklad tvoří primárně notebooky a počítače pro soukromé i firemní uživatele. Uhlíkově neutrální nákladní let je jediným pravidelným charterovým spojem na světě, který zcela využívá udržitelné letecké palivo.

Udržitelné letecké palivo (SAF) se vyrábí převážně z biomasy, jako například z recyklovaného rostlinného oleje použitého v kuchyni. Při jeho spalování v motoru se uvolňuje stejné množství oxidu uhličitého, které rostliny během svého růstu už odstranily z atmosféry.

Použitím paliva SAF se ušetří na každém letu přibližně 20 tun standardního kerosinu, což představuje 62 tun skleníkových plynů týdně.  Oxid uhličitý uvolněný při spalování SAF v motoru odpovídá množství CO2, které z atmosféry zmizelo při fotosyntéze rostlin, z nichž se později vyrobil olej. Dalších 16 tun emisí skleníkových plynů, které vzniknou při samotné výrobě a přepravě paliva, je plně kompenzováno certifikovanými offsetovými projekty, což zajišťuje úplnou neutralitu letů.

Zdroj: DB Schenker