Aktuality

Plzeňská konzultační a technologická firma Aimtec, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace, mění své vedení. Poprvé v její historii nebude v čele ani jeden ze zakladatelů. Firmu svěřují do rukou zkušeného manažera, dosavadního ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty, Pavla Boháče.

„Našim zákazníkům slibujeme, že pro ně nebudeme dodavatel, ale partner provádějící je digitalizací – nekončícím procesem změny, který má za cíl podpořit udržitelnost a odolnost jejich businessu. Abychom tomuto slibu mohli dlouhodobě dostát, museli jsme se i my zamyslet nad tím, jak chceme Aimtec vést v dalších letech,“ vysvětluje Roman Žák, jeden ze zakladatelů společnosti. Dodává: „Spolu s Jaroslavem Follprechtem jsme v čele firmy skoro tři desítky let a hledali jsme cestu udržitelnosti našeho podnikání. Jak předat exekutivní řízení a zároveň zůstat managementu k dispozici s našimi zkušenostmi.“

Jaroslav Follprecht a Roman Žák budou oba působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti, které jsou pro Aimtec naprosto zásadní.

Zdroj: Aimtec