Aktuality

Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do moderních průmyslových nemovitostí, aktuálně v Karlovarském kraji investuje do jejich výstavby přes 6 miliard korun.

Do portfolia Accolade patří nyní v regionu dva průmyslové parky u Chebu s celkem pěti budovami a třinácti nájemci. Další tři jsou v Chebu v přípravě nebo již ve výstavbě. Skupina v lokalitě dosud financovala vznik zhruba 250 tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických prostor, jejichž hodnota je více než 5 miliard korun.

Accolade byla prvním velkým investorem do výstavby průmyslových a logistických prostor, který do kraje přišel. To přilákalo řadu firem, které zde najednou měly potřebnou infrastrukturu a s pronájmem budov začaly vytvářet i nová pracovní místa. „Region se v posledních letech změnil k nepoznání. Zvedla se životní úroveň, zvýšily se platy. Místní obyvatelé mají příležitosti uplatnit se i ve vysokém managementu a nemusejí hledat pozice odpovídající jejich kvalifikaci v jiných regionech,“ konstatovala Martina Životová, zástupkyně ředitele oddělení developmentu, která právě z karlovarského regionu pochází.

Zdroj: Accolade