Aktuality

Členové poroty prestižní mezinárodní soutěže IFOY budou ve dnech 18. až 23. března v Dortmundu vybírat vítěze letošní ceny IFOY. Hamburský expert na intralogistiku STILL má v soutěži o prestižní trofeje v oblasti intralogistiky zastoupení hned dvakrát, a to v kategoriích „Specialita roku“ a „Integrované skladové řešení“.

Systém, který hlídá bezpečnost

Oba produkty společnosti STILL GmbH úspěšně prošly předběžným výběrem IFOY a byly nominovány na březnové finále v Dortmundu. Prvním je inovativní asistenční systém značky STILL „Descent Speed ​​Regulation“ (DSR), díky kterému jsou jízdy s novou řadou plošinových vozíků a tahačů LXT 120-350 a LXW 20-30 ještě bezpečnější. Systém DSR koordinuje rychlost vozíků při jízdě z kopce s nákladem, a to manuálně nebo automaticky. Závisí to na úrovni nastavení, která chrání před nebezpečnými situacemi. Tento inovativní systém podporuje řidiče v bezpečné jízdě na rampě a zároveň zvyšuje manipulační výkon.

Asistenční systém je k dispozici ve verzích DSR Basic, DSR Eco nebo DSR Premium. Zatímco ve verzi Basic jej musí řidič ještě manuálně aktivovat, aby snížil rychlost na předem nastavenou maximální hodnotu, ve verzi Eco se aktivuje již automaticky při jízdě ze svahu a vozík zabrzdí sám na předem určené hodnotě. U verze DSR Premium již asistenční systém automaticky reguluje rychlost vozíku při jízdě z kopce v závislosti na sklonu svahu a taženém nákladu.

Projekt „Hase“

Druhým projektem, který zabojuje o prestižní cenu IFOY, je řešení od společnosti STILL pro rozšíření automatizovaného skladu společnosti Hase Safety Group AG. Při rozšíření skladu výrobce pracovních rukavic ve fríském Jeveru nahradili specialisté ze STILL průmyslové vozíky automatizovaným výkonnějším zařízením s teleskopickými vidlicemi a stávající regálový systém zvětšili na 10 tisíc paletových míst. Všechna „automatizovaná řízená vozidla“ (AGV) se nyní bezpečně a autonomně pohybují po skladu. Výslednou optimalizaci průběhu jízdy umožňují rotující laserové skenery na vozících, které permanentně měří vzdálenosti od reflektorů instalovaných ve skladu. Tři vozíky MX-X určené do velmi úzkých uliček a šest vysokozdvižných pořadačů EXV-SF nejnovější generace vybavili specialisté STILL automatizační sadou iGo Systems, kterou také vyvinuli experti ze STILL.

Vítězové budou známí v červnu

„Letos máme opět v mezinárodní soutěži IFOY Award dva slibné a konkurenceschopné projekty,“ řekl Torsten Wiecker, viceprezident pro řízení značky STILL EMEA ve společnosti STILL. „Špičkové inovace asistenčního systému zvyšujícího bezpečnost, jakož i úspěšné rozšíření a optimalizace automatického skladu skupiny Hase Safety, mají potenciál získat si přízeň a uznání mezinárodní odborné poroty,“ doplnil. Nominovaní si však budou muset ještě chvíli počkat. Vítězové soutěže zůstanou utajeni až do závěrečného udělování cen IFOY, které se uskuteční 30. června v BMW World v Mnichově.

Zdroj: STILL