Aktuality

Globální poskytovatel logistických služeb, společnost FM Logistic, rozvíjí svůj přepravní byznys a modernizuje a zvětšuje svou flotilu vozů ve střední Evropě. V srpnu a září firma převzala 100 nových tahačů s návěsem. Vozidla jsou dále pronajímána dodavatelům a slouží k vnitrostátní i mezinárodní přepravě. Vozy byly mimo jiné zakoupeny od firem Schmitz Cargobull a KÖGEL. Modernizace flotily přináší optimalizaci nákladů a lepší služby pro zákazníky.

Všechny vozy mají robustní karoserii. Polovina z nich je izotermických a některé z nich jsou vybaveny zdvižným mechanismem, zatímco druhá polovina jsou chladírenské vozy se dvěma komorami. Vozy budou využity primárně pro obsluhu zákazníků z potravinářského a farmaceutického průmyslu.

Převážná většina nových vozů, asi 70 % z nich, byla dodatečně vybavena dvoupatrovým mechanismem, též zvaným DOPPELSTOCK. Díky tomuto řešení je možné kapacitu návěsu až zdvojnásobit, tedy naložit do něj až 66 palet, což následně snižuje náklady na přepravu. Tyto návěsy jsou určeny primárně pro obsluhu zákazníků v oblasti distribuce a vnitrostátní dopravy různých druhů zboží, a to hlavně na dlouhé vzdálenosti.

Další inovací jsou pak solární systémy instalované na nově zakoupené chladírenské vozy. Ty nabíjejí startovací baterii, která zajišťuje energii pro všechny elektronické telematické systémy včetně GPS. Díky tomu se baterie úplně nevybije a prodlouží se její životnost. Není tedy nutné baterii často měnit, což s sebou vždy přináší nutnost odstávky vozu.

Zdroj: FM Logistic