Události
Společnost Linde Material Handling Česká republika uspořádala třináctý ročník závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup.
1. místo Radek Fiala (uprostřed), 2. místo Martin Böhm (vlevo), 3. místo Milan Draxler (vpravo)

Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením způsobeným nemocí Covid-19, proběhla první část soutěže v bezpečné podobě on-line kvízu, odkud nejlepší závodníci postoupili do praktické části závodu Linde Ještěrka Cup. Zde již soutěžili v tradičních praktických disciplínách tak, jak je všichni znají z dřívějších dvanácti ročníků. Do první on-line části soutěže se přihlásilo 110 soutěžících, z nichž pouhých 9 finalistů postoupilo do již praktické části, ve které se závodilo v tradičních „ještěrkářských disciplínách“. Nejúspěšnějším soutěžícím se stal Radek Fiala z firmy SCHOTT Flat Glass CR Valašské Meziříčí, který získal titul mistra pro rok 2020. Druhé místo obsadil Martin Böhm z firmy Cheport z Vizovic a na třetí příčce se umístil Milan Draxler z Urban Transporte. Během celého závodu byla striktně dodržována opatření proti šíření Covid-19, závodníci i účastníci nosili roušky, řidiči vozíků používali při řízení rukavice a vozíky byly po každé jízdě dezinfikovány.

Vhození basketbalového míče do koše.

„Linde Ještěrka Cup si za dobu své existence získal stovky fanoušků nejen z řad řidičů vysokozdvižných vozíků, ale také v linii pracovníků v intralogistice, kde má naše manipulační technika své tradiční místo. Nechtěli jsme naše příznivce ohrozit šířením nemoci Covid-19 a současně je ani zklamat rušením oblíbené akce. Proto jsme letošní třináctý ročník Linde Ještěrka Cup pojali netradičně – na dvě kola, což se ukázalo jako dobré a bezpečné řešení, které přilákalo mnoho řidičů. Druhé kolo se jelo opět s retraky a čelními vysokozdvižnými vozíky,“ vysvětlil Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling Česká republika. „Věříme, že letošní nově pojatý ročník přinesl účastníkům jak zábavu při předvádění svých řidičských dovedností, tak i zamyšlení nad náročnými kvízovými otázkami v on-line testu. Řidiči vysokozdvižných vozíků se totiž neobejdou jak bez praktických, tak i odborných znalostí a dovedností, které se týkají provozu manipulační techniky. I když nejmodernější vozíky jsou již vybaveny asistenčními systémy, které napomáhají zvýšení bezpečnosti provozu a dodržování bezpečných vzdáleností mezi stroji, na znalostech a dovednostech řidičů vozíků stále záleží.“

Zdroj: Linde MH