Různé
Články, které nesouvisí s logistikou, většinou nezveřejňujeme. Nicméně tisková zpráva „Noční můry z call center“ nás do té míry šokovala, že jsme ji zařadili mezi hlavní články.

Direct pojišťovna v rámci kampaně Voláme rádi sesbírala zážitky lidí, kteří pracovali nebo pracují v call centru. Cílem je upozornit na špatné podmínky v tomto oboru a změnit je. Zážitky lidí, kteří pracují v call centrech, bývají mnohdy děsivé. I proto si tato oblast vysloužila přezdívku callcentráky. Že to tak nemusí fungovat všude, ukazuje kampaň Direct pojišťovny s názvem „Voláme rádi“, která letos vznikla. Jako jeden z cílů má právě zlepšení podmínek v ostatních call centrech. „Sepsali jsme výzvu za konečně normální call centra. Máme i desatero, jak by podle nás mělo takové normální call centrum vypadat. Chceme, aby to i jinde vypadalo jako u nás a lidé do práce chodili rádi a nestyděli se za to, kde pracují,“ zdůraznila mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

V rámci kampaně Voláme rádi (www.volameradi.cz) se Direct rozhodl mimo jiné sesbírat zážitky lidí, kteří v call centru pracovali nebo pracují. „Došly nám opravdu děsivé příběhy. Občas jsme přemýšleli, jestli jsou skutečně pravdivé, ale podle zkušeností našich lidí z předchozích prací, je situace na některých pracovištích opravdu velmi špatná,“ dodala Nela Maťašeje.

Ze všech zaslaných zážitků vybrala Direct pojišťovna 7 nejděsivějších nočních můr.

Neprodáš? Dostaneš baseballkou

Moje vedoucí chodila po call centru s baseballovou pálkou. Kdo neprodával, dostal přes záda pořádný ťukanec. Takhle chodila celou směnu, přes osm hodin. Můj kolega měl pak záda úplně modrá, za celý den totiž nic neprodal.

20 žen, 10 minut, 2 záchody

Na návštěvu WC jsme dostali 10 minut, přitom hromadně nahnali 20 žen na 2 záchody. Když mě pak jakýsi hejsek sprdl za to, že jsem se včas nevrátila z hromadné návštěvy WC, už mě tam druhý den neviděli.

Nesplněné normy? Den bez židle

Moje kolegyně z call centra vyprávěly zážitky, že pokud v předchozí práci neplnily normy, byla jim na celý den odebrána židle a nesměly na záchod.

Síťovka na hlavu a ponižování

Když někdo jeden den nic neprodal, nasadili mu na další směnu síťovku na hlavu. Ostatní se mu smáli a ponižovali ho. Když si někdo dovolil jít na WC mimo rozpis, tak na něho řvali jako na malé dítě.

Text a foto: Direct pojišťovna