Nebezpečný náklad
Expo PetroTrans, na němž byly od roku 2004 v Kasselu prezentovány trendy a vývoj v logistice, dopravě a manipulaci v ropném průmyslu a který se kvůli pandemii naposledy konal v roce 2018, prochází změnami. Od 22. do 24. října 2024 proběhne jeho nový start v Lipsku pod veletržním názvem Fuel & Gas Logistics – mezinárodní veletrh logistiky energetických zdrojů, maziv a technických plynů. Rozšířené portfolio nabídky a zaměření na další cílové skupiny dává veletrhu nový rozměr. Veletrh v Lipsku se bude konat od roku 2024 každé dva roky souběžně s veletrhem GGS zaměřeným na problematiku nebezpečného zboží.

„Jsme velmi rádi, že úspěšný mezinárodní veletrh PetroTrans odstartuje příští rok pod novým veletržním názvem Fuel & Gas Logistics a s vyladěným konceptem na našem moderním výstavišti v Lipsku. Tento region představující důležitý logistický uzel s mnoha lokalitami chemického průmyslu a přítomností vodíkové sítě HYPOS nabízí optimální prostředí pro Fuel & Gas Logistics, aby se vyvinul v přední mezinárodní veletrh pro logistiku energetických zdrojů, maziv a technických plynů v Evropě,“ říká Markus Geisenberger, generální ředitel veletrhu v Lipsku, a dodává, že vystavovatelé se mohou přihlašovat už od června letošního roku.

Další cílové skupiny a rozmanitý odborný program

Fuel & Gas Logistics pokrývá celý logistický řetězec týkající se přepravy, manipulace, skladování a obchodování s fosilními, obnovitelnými a syntetickými zdroji energie, jakož i mazivy a technickými plyny. Spektrum vystavovatelů zahrnuje mimo jiné oblasti dopravních prostředků pro silniční a železniční dopravu, přepravní kontejnery a mobilní cisternové systémy, tankovací techniku ​​a příslušenství, údržbu a opravy, manipulaci a skladování i dopravní a logistické služby pro energetiku nosiče, maziva a technické plyny.

Program veletrhu Fuel & Gas Logistics je určen širokému spektru návštěvníků, zejména z oblasti obchodu s minerálními oleji, palivy a energiemi, velkým průmyslovým zákazníkům, spedičním a dopravním společnostem všech druhů dopravy nebo například firmám, které se zabývají skladováním.

Pořadatelé připravují rozmanitý odborný program zahrnující praktické ukázky, přednášky, semináře a diskuse o energetické politice. Plánovaný kongres se zaměří na nové oblasti podnikání a podpoří výměnu znalostí a zkušeností mezi různými průmyslovými hráči a také proběhne dialog zaměřený na otázky energetické transformace.

V Lipsku vzniká silná veletržní síť

Jak již bylo uvedeno od roku 2024 se bude Fuel & Gas Logistics konat souběžně s veletrhem nebezpečného zboží // nebezpečných látek GGS, který se v Lipsku koná od roku 2017. Nabídka služeb GGS zahrnuje produkty a služby pro přepravu nebezpečného zboží, skladování a intralogistiku nebezpečných látek a pro zajištění bezpečnostních požadavků všech procesů v souvisejícím logistickém řetězci.

„Téměř každý logistický proces zahrnující nosiče energie, maziva a technické plyny souvisí s přepravou nebezpečných látek nebo s jejich manipulací. Oba veletrhy se tak tematicky ideálně doplňují. Nově vytvořená veletržní síť nabízí mnoho přidané hodnoty a synergických efektů a výrazně zvyšuje atraktivitu obou akcí pro vystavovatele i návštěvníky,“ poznamenal ředitel projektu Matthias Kober.

Zdroj: Leipziger Messe