Aktuality

Chuť přicházet s inovativními řešeními v logistice, a nejen tam, stála za vznikem nové skupiny KVADOS GROUP. Poslední měsíce se nesly v duchu mimořádné poptávky po WMS a zaměření pozornosti na plnou automatizaci a robotizaci skladů tak bylo jen dalším přirozeným krokem společnosti KVADOS. Její strategické investice do společností působících v oblasti robotizace přinesly nové možnosti sdílení know-how a také širší záběr na trhu.

Počet implementovaných kvadosích řešení mySTOCK® WMS významně roste každým kvartálem. Zaměření se na robotizaci skladu s sebou přineslo nové požadavky na rozšíření kompetencí a specialistů na projekci, instalaci i následný servis. Proto se společnost KVADOS rozhodla zrychlit svůj růst i díky akvizicím a uskutečnila v posledním období několik strategických investic do společností působících v oblasti robotizace a průmyslové automatizace. Akvizované společnosti budou nadále působit samostatně pod vedením stávajícího managementu, budou využívat synergie sdílení znalostí, zkušeností a především spolupracovat na dodávce komplexních řešení v rámci nově vzniklé skupiny KVADOS GROUP.

Nové akvizice jsou realizovány investiční společností KVADOS Holding. Do skupiny KVADOS GROUP se již v minulosti připojila společnost JANKA Radotín se zaměřením na projekci, výrobu a servis vzduchotechniky a průmyslového chlazení. Nově se přidala společnost BETTAROE Robotics, která dodává facility roboty a do skupiny přinesla také kompetence a kontakty na dodávky robotizačních řešení pro logistiku – ty jsou nově soustředěny do společnosti KVADOS Robotics.

 „V nejbližším období budou oznámeny další akvizice. Skupina KVADOS GROUP roste ve významného dodavatele nejen software, ale také komplexních řešení pro průmyslovou automatizaci a dodávku i servis robotů pro celou řadu oblastí se zaměřením na logistiku,“ řekl Miroslav Hampel, generální ředitel společnosti KVADOS.

Zdroj: KVADOS