Aktuality

Skupina Kuehne+Nagel dosáhla v první polovině roku 2023 solidních výsledků, a to navzdory náročným tržním podmínkám. Mimořádná hospodářská situace související s pandemií v letech 2021 a 2022 nadále zkresluje meziroční srovnání.

Čistý obrat za prvních šest měsíců roku 2023 činil 12,7 miliardy švýcarských franků (CHF), EBIT byl přibližně 1,1 miliardy CHF a výnosy 860 milionů CHF. Konverzní poměr, který popisuje podíl EBIT a hrubého zisku skupiny, zůstal na vysoké úrovni 24 %.

„Skupina Kuehne+Nagel se dobře vypořádala s odezněním výjimečné hospodářské situace, kterou formovala pandemie. V oslabeném ekonomickém prostředí zvýšily své tržní podíly divize námořní a kontraktní logistiky a udržely si také stabilní zisk. Naproti tomu objemy v letecké přepravě v souladu s vývojem trhu klesaly. Přestože se ve druhém čtvrtletí roku 2023 výrazněji projevilo pokračující úsilí o kontrolu nákladů, náš důraz na vysoce kvalitní logistické služby a prozákaznický přístup přetrvává,“ řekl Stefan Paul, CEO Kuehne+Nagel International AG.

Zdroj: Kuehne+Nagel