Aktuality

V rámci celosvětového partnerství bude Toyota Material Handling Europe dodávat vysokozdvižné vozíky a skladovou manipulační techniku zajišťující v Paříži štíhlou a udržitelnou manipulaci. K těmto činnostem budou využity stroje ze všech existujících modelových řad Toyoty včetně čelních vozíků, ručně vedených nízkozdvižných vozíků a zakladačů s klasickým elektrickým pohonem i vozíků vybavených vodíkovými palivovými články. Samozřejmostí bude i nasazení nejnovějších modelů. Toyota rovněž představí úplně nové koncepce přepravy zboží podporující vizi olympiády – stát se uhlíkově neutrální nebo dokonce uhlíkově negativní akcí.

Toyota je členem Olympic Partner (TOP) Programme již od roku 2015. Od stejného roku zajišťuje Toyota Motor Corporation pro OH Olympijské hry služby a řešení v oblasti osobní přepravy a mobility. V Paříži 2024 postoupí tato podpora o krok dále: TME a TMHE budou v rámci koncepce Beyond Zero společně zajišťovat řešení pro bezpečnou, udržitelnou a inteligentní přepravu materiálu, zboží a osob.

„I když v rámci Toyota Group podnikáme v jiných oblastech, je pro nás spolupráce na zajištění komplexních a prospěšných řešení pro Paříž 2024 smysluplná,” řekl Ernesto Domínguez, President & CEO TMHE. „Sdílíme stejný inovativní duch našeho zakladatele, stejné hodnoty a stejné závazky vytvářet pozitivní přepravní řešení a rovněž stejně vnímáme čest a privilegium podpořit tak inspirativní událost jako jsou Olympijské a paralympijské hry Paříž 2024. Současně se chceme podílet na řešení aktuální naléhavé společenské výzvy: dosažení klimaticky neutrální mobility, která splní všechny nároky jak na efektivní přepravu osob, tak materiálů. V rámci plodné spolupráce dokážeme víc, než když budeme na těchto cílech pracovat každý sám.”

Zdroj: Toyota Material Handling