Aktuality

Společnost Knuspr, která je součástí Rohlik Group se sídlem v České republice, je díky automatizaci svého distribučního centra v Mnichově schopna vyskladňovat zboží až třikrát rychleji. Zároveň zdvojnásobila svou celkovou produktivitu a snížila potřebu budoucích investic. Systém AutoStore Knuspru dodala společnost Element Logic.

Rohlík působí v Německu pod značkou Knuspr již druhým rokem. Prudký nárůst poptávky v poslední době však společnost vedl k zahájení automatizace skladu s cílem zvýšit efektivitu a rozšířit kapacity. Vzhledem k tomu, že společnost Knuspr zákazníkům standardně nabízí doručení zboží do tří hodin od objednání, hledali systém, který by byl schopen skladovat různorodou škálu produktů a uměl rychle vychystávat zboží.

Výběr vhodného automatizovaného systému zahájil Knuspr identifikací činností, které ve skladu zabraly nejvíce pracovního času včetně vychystávání, skladování a doplňování zásob. Díky tomu dokázali definovat procesy, u nichž by byla automatizace přínosná. „Vyhodnotili jsme všechny dostupné technologie automatizace skladu na trhu, které by pro náš byznys mohly být vhodné. Vzhledem k důležitosti dosažení vysoké rychlosti vychystávání byla implementace automatizovaného skladovacího a vyhledávacího systému (ASRS) jasnou a logickou volbou, jak zvýšit produktivitu a zároveň zajistit přesnost,“ řekl Aleš Malucha, Chief Automation Officer skupiny Rohlík. Inovativní modulární design systému AutoStore od Element Logic představoval pro Knuspr příležitost k podstatnému zvýšení jejich úložné kapacity, a to bez potřeby dalšího rozšiřování, a zároveň možnost, jak zvýšit celkovou produktivitu.

Zdroj: Element Logic