Aktuality

Inovativní český startup založili André Dravecký a bývalý CTO Rohlík.cz Miloslav Vlach. Hlavním produktem společnosti je modulární logistický software, který umožňuje podnikům flexibilní a efektivní řízení logistických operací, a funguje jako sestavování stavebnic LEGO. Až 80 % manuálních operací může být díky této platformě automatizováno, což vede k průměrné úspoře nákladů na dopravu o 15 %. 

Společnost byla na základě svého přínosu v oboru jmenována mezi 10 nejnadějnějších mladých firem podle E15, top 10 logistických startupů pro rok 2023 a také označena za jeden z top 10 logistických startupů v Evropě za rok 2023.

Andy Dravecký je v oblasti logistiky ve svých třiceti letech skutečným odborníkem. Zájem o tento sektor sahá hluboko do jeho mládí, kdy si vyzkoušel práci dispečera nebo řidiče pro rodinnou autodopravu nebo pracoval pro německou spediční firmu. Tyto zkušenosti mu poskytly hlubší pohled do logistických procesů a vedly k založení jeho prvního start-upu, Shipvio, v roce 2015, který fungoval jako broker. Samotný brokering však nemohl trh změnit, a proto vznikl projekt Ringil, který nabízí komplexní digitalizaci logistických procesů. Od komunikace mezi výrobcem a dopravcem, přes objednávání a vyřizování dokladů, až po finální komunikaci se zákazníkem dosáhl zkrácení procesního času – z původních 150 minut na pouhých 11 minut.

Zdroj: katz83