Aktuality

Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky, oznámila globální zavádění integrované realizace logistiky na bázi cloudu CargoWise napříč sítí cargo‑partner ve 40 zemích.

Společnost WiseTech Global je přední světový vývojář a poskytovatel softwarových řešení pro odvětví realizace logistiky. Mezi jeho zákazníky patří více než 17 000 světových logistických společností ve 160 zemích, včetně 42 z 50 globálních poskytovatelů logistických služeb třetím stranám a 25 z 25 největších světových speditérů po celém světě. CargoWise, stěžejní platforma společnosti, tvoří nedílný článek globálního dodavatelského řetězce a provádí více než 60 miliard datových transakcí ročně. Stefan Krauter, generální ředitel společnosti cargo-partner, vidí v novém softwarovém řešení velký potenciál:

Stefan Krauter

„CargoWise bude revolučním krokem v naší další fázi růstu. Schopnost řídit naše globální spediční operace z jediné platformy, jež v reálném čase poskytuje viditelnost napříč naším dodavatelským řetězcem, umožní společnosti cargo-partner zvýšit provozní efektivitu a zaměřit se na zvyšování spokojenosti zákazníků. Očekáváme také výrazné zlepšení nákladové efektivity a produktivity napříč našimi týmy. Zavedení CargoWise je dokonale v souladu s naším technicky vyspělým přístupem a závazkem poskytovat komplexní řešení, která nám pomáhají udržet náskok před konkurencí. CargoWise, jež doplňuje naši platformu SPOT pro přehlednost a spolupráci, byla jasným lídrem tím, že nám dokáže poskytnout rozsáhlou funkčnost, konfigurovatelnost a flexibilitu, která bude podporovat a pohánět naše budoucí růstové iniciativy. Naši budoucí roli v digitalizaci globálního dodavatelského řetězce nevidíme ve vývoji vlastního standardního softwaru, nýbrž ve vývoji individuálních klientských řešení, hluboké integraci a nakonec ve vytváření klastrů umělé inteligence společně s našimi zákazníky. Samozřejmě mnoho z těchto klastrů bude propojeno a budou spolu komunikovat.“

Globální zakladatel a generální ředitel společnosti WiseTech, Richard White, má z partnerství stejně velkou radost: „Toto je fantastický výsledek pro cargo-partner a WiseTech Global. Jelikož stále vítáme, když si další přední poskytovatelé logistických služeb osvojí naši platformu CargoWise pro úplné globální zavedení, posouváme se o krok blíž k uskutečnění naší vize stát se operačním systémem pro globální logistiku. Hluboká funkčnost dostupná v CargoWise zajistí společnosti cargo‑partner pevný základ pro budoucí obchodní růst.“

CargoWise bude zaváděna postupným procesem v Asii, Oceánii, Evropě a USA, přičemž uvádění do provozu začne v polovině roku 2021 a dokončení se očekává do března 2023.

Zdroj: cargo-partner