Aktuality

Kvůli teplotám se poptávka po chlazení vnitřních prostor dostává stále více na pořad dne. Společnost Bezpečný vzduch přichází s produktem Oxycom, který nejen zajišťuje příjemnou teplotu, ale navíc šetří energie.

V horkých dnech je efektivního ochlazování vnitřních prostor stále aktuálnější. Se zdražováním energií jsme však všichni nuceni zvažovat co nejšetrnější řešení, a takové poskytuje společnost Bezpečný vzduch se svým produktem Oxycom. Jeho fungování je založeno na nové dvoustupňové generaci adiabatického chlazení.

V adiabatickém chlazení je vzduch nasáván do chladící jednotky a prochází přes mokré odpařovací prostředí. Tím dochází k vypařování vody, a tedy odebírání energie – tepla ze vzduchu. Výsledkem je ochlazený vzduch, který je pak použit k chlazení prostorů nebo zařízení.

Je to energeticky efektivní a ekologická alternativa k tradičním metodám chlazení. Pomáhá snižovat spotřebu energie a zároveň redukovat emise skleníkových plynů. Vyžaduje také méně elektrické energie než tradiční chladicí systémy jako je kompresorové chlazení. Jedná se o ekologickou alternativu s o 90 % nižší spotřebou energie. Použití adiabatického chlazení může výrazně snížit energetickou spotřebu, šetřit náklady a přispívat k ochraně životního prostředí.

Zdroj: Oxycom