Aktuality

Poslední zářijový den ukončila přepravní společnost GLS hlasování veřejnosti v rámci charitativního projektu, jehož cílem bylo podělit se i s těmi, kteří to nemají v životě jednoduché. Rozhodla se proto rozdělit částku 100 000 Kč mezi tři dobročinné organizace, které vybrali samotní zaměstnanci a kurýři společnosti GLS. Během posledního týdne hlasování se ještě částka navyšovala o dalších 10 Kč za každý hlas. Celkově tedy přepravce daruje 104 060 Kč.

Do hlasování se zapojilo celkem 820 lidí, z toho však skoro polovina přibyla až v posledním týdnu, kdy přepravce avizoval zvýšení konečného příspěvku jednotlivým organizacím   o 10 Kč za každý hlas. Částka se tak navýšila o 4 060 Kč. „Jsme moc rádi, že příspěvek navíc motivoval lidi v tom, aby svým hlasem pomohli vybrané neziskové organizaci, a podíleli se tak s námi na dobré věci,” komentuje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

K nominovaným organizacím patří nadační fond Kapka Naděje, který pomáhá dětským pacientům s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a těm, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Dále Dětské centrum Jihlava, jenž poskytuje péči dětem od narození do tří let věku a sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí Josefa Zimovčáka – Na kole dětem. Celková darovaná částka 104 060 Kč bude mezi organizace rozdělena následovně – nadační fond Kapka Naděje dostane 72 930 Kč, Dětské centrum Jihlava 15 650 Kč a projekt Na kole dětem bude obdarován částkou 15 480 Kč.

Zdroj: GLS