Aktuality

Společnost Datart zahájila provoz automatizovaného balicího stroje v moderním logistickém centru v Jirnech. Stroj zvládne zabalit až devět set balíků za hodinu, elektro prodejce tím zrychlí balení zásilek zhruba dvacetkrát.

Automatizovaný balicí stroj s názvem Opera je po technologické stránce zcela novým řešením a zároveň je v Česku první instalací. Tato investice do skladových procesů je součástí příprav elektro prodejce na nadcházející vánoční sezónu. S ohledem na technické limity stroje může Datart pomocí této technologie zabalit až 96 procent veškerých svých zakázek.

„Ve druhé fázi, která nás čeká na jaře, stroj propojíme se stávající skladovou technologií. Plánem je, aby jednokusové zásilky, které teď balíme ručně, automaticky vstupovaly do stroje, který je bez zásahu člověka zabalí. Toto napojení zrychlí proces ve skladu natolik, aby nám to umožnilo časový limit pro zákazníky pro sběr objednávek v daný den posunout z 16 hodiny na 18 hodinu,“ uvedl Libor Křížka, ředitel logistiky Datart.

Zdroj: Datart