Aktuality

Po komplikacích způsobených pandemií koronaviru byla českým zákazníkům v první polovině září konečně představena celá nová modelová řada nákladních vozů Volvo.

Zákazníci i novináři měli možnost vidět modely Volvo FH, FH16, FM a FMX. Do expozice bylo zakomponováno také jedno vozidlo na plynový pohon Volvo FH LNG se speciálně upraveným návěsem, který zvyšuje aerodynamiku celé soupravy a snižuje tím celkovou spotřebu paliva. Pozdní odpoledne a večer se nesl v přátelské atmosféře pod heslem MADE FOR YOU. Během akce bylo možné pohovořit s obchodními zástupci a dalšími zaměstnanci Volvo Trucks. Expozice byla koncipována jak v interiéru servisů, tak i venku, aby byly eliminovány komplikace spojené s omezeními týkajícími se COVIDu. Během bloků prezentací se zákazníci od specialistů Volvo Trucks dověděli všechny důležité detaily o novinkách, které vozidla nabízí.

„Není to největší představení vozidel z pohledu velikosti celé události, ale je to největší uvedení vozidel z hlediska množství modelů a vylepšení, která vám přepravcům a řidičům pomohou ve vaší práci,” uvedl generální ředitel Volvo Group Czech Republic pan Gustav Mårgård.

Prezentace o produktech Volvo FH a FH16, kterou vedl obchodní ředitel Vladimír Sklář, byla zaměřena nejen na novinky týkající se vylepšeného exteriéru – maska, logo, nové světlomety, ale hlavně interiéru, kde se designéři zaměřili především na pohodlí a praktičnost pro řidiče. To zcela splňuje nový digitální displej a spousta úložných prostor v kabině. Michal Zikán, obchodní zástupce Volvo Trucks, představil novinky u vozidel Volvo FM a FMX, u nichž jsou změny viditelné na první pohled. Jde především o zcela novou platformou kabiny a také výhled z kabiny. Vozidla je možné vybavit novými bočními kamerami zvyšujícími bezpečnost řidiče při jeho práci. Volvo FMX je možné navíc vybavit novou dvojnápravou schopnou přepravit až 38 t.

Vladimír Myslík se podrobněji zmínil o zobrazeních na digitálním displeji a bezpečnostním prvku zobrazení dopravních značek. Představil rovněž adaptivní dálkové světlomety představujícími další bezpečnostní prvek, který je pro Volvo Trucks tak zásadní. Zdůraznil důležitost a nepostradatelnost řidičů pro náš běžný život a fakt, že vše, co jsme během uplynulých let vyvíjeli, jsme dělali hlavně pro ně a jejich bezpečí.

Zdroj: Volvo Group Czech Republic