Aktuality

Dva měsíce po otevření moderní logistické haly pro DHL Express přivítalo brněnské letiště také jejího prvního leteckého návštěvníka. 19. listopadu přiletělo do nové části multimodálního komplexu v Tuřanech první nákladní letadlo na nové lince DHL Express do Brna. Ta bude provozována letadlem typu Boeing 737-400F společnosti CargoLogic Germany.

„Samozřejmě je to pro nás v současné době opravdu skvělá zpráva. Jasně to potvrzuje naši dlouhodobou strategii udělat z brněnského letiště multifunkční komplex pro všechny druhy letecké dopravy. V době krize té komerční je to právě nákladní, která ji vhodně doplňuje. Přeměna dlouho zanedbávaných prostor letiště na super moderní halu pro DHL Express tak byla logickou reakcí na současné potřeby trhu. Logistika dnes hraje zásadní roli v životě nás všech. Hala byla od začátku připravována tak, že splní požadavky na všechny druhy nákladní přepravy, logicky s důrazem na tu leteckou. Já jsem nesmírně rád, že nájemce začíná s odhodláním plnit náš společný plán. Věřím, že růst odvětví logistiky a on-line nakupování této lince v rozletu ještě více pomůže,“ uvedl Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.

„Nákladní letecké spojení s Brnem je obrovským přínosem a zrychlením v obsluze tohoto regionu, a z toho mám pochopitelně velkou radost. DHL Express navýšila počty svých denních letů tak, aby korespondovaly s aktuálními vysokými objemy zásilek v Brně. Ty se celosvětově zvedají s rostoucími čísly online obchodování. Tento trend byl patrný již v minulých letech, ale kvůli Covid-19 se celosvětově navyšuje objem zásilek rychleji, než se očekávalo. Právě proto je nové nákladní letecké spojení důležitější než kdy jindy. Zároveň je to skvělá zpráva pro český předvánoční trh,“ poznamenal Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

„Jsme rádi, že díky nově navázanému nákladnímu leteckému spojení a zbrusu nové třídící lince v Brně, může DHL Express vylepšit servis pro naše zákazníky v regionech jižní Moravy a Vysočiny. To jistě ocení hlavně v předvánočním čase, který je pro nás, co se objemů přepravy týče, vrcholem sezóny,“ dodal Pavel Šmejkal, provozní ředitel DHL Express (Czech Republic).

Zdroj: DHL Express (Czech Republic)

Similar Posts