Aktuality

Společnost DSV navazuje partnerství s firmou NEOM. V Saúdské Arábii se bude DSV podílet na výstavbě urbanistických projektů, jako je budova THE LINE. Společně se budou také věnovat výzkumu nových technologií v čele s umělou inteligencí a jejich využití například ke zvýšení míry automatizace v logistice.

Stejně jako v jiných oborech také v přepravě je třeba reagovat na nejnovější technologický pokrok. Mezi největší výhody využití technologií patří úspora času a zdrojů, vyšší bezpečnost a lepší zákaznická zkušenost.

DSV a NEOM zakládají společný logistický podnik, který se bude podílet na vizionářských projektech v Saúdské Arábii (přístav NEOM, budova THE LINE nebo technologický výzkum). Stejně jako v jiných oborech rovněž v logistice je nyní velmi důležitá integrace technologií, reprezentovaná umělou inteligencí nebo IoT (Internet of things). Přeprava sestává z mnoha procesů, které jsou vhodné pro jejich implementaci s cílem automatizovat či zefektivnit. Společnosti DSV a NEOM budou možnosti technologií zkoumat v novém společném podniku, do nějž investují celkem 10 miliard USD. Zapojení nových technologií bude možné především v těchto oblastech:

  • Automatizace procesů odesílání a směřování objednávek
  • Optimalizace tras
  • Bezpečnost
  • Zákaznická zkušenost

Zdroj: DSV