Aktuality

Ne každý si chce nebo může dovolit koupi zcela nové manipulační techniky. Naštěstí existují i alternativy. Jaké a komu se vyplatí, rozebere v poradně STILL Michal Křenek, vedoucí oddělení krátkodobého pronájmu a použité techniky STILL ČR.

Vyplatí se pronájem manipulační techniky?

Myslím, že je to skvělá alternativa pro všechny, kdo vozík využijí jen na omezený čas a nechtějí či nemusejí investovat do vlastního. Takže za mě určitě ano. Například naše nabídka je rozmanitá a vyberou si malí i velcí klienti. Aktuálně v ní máme 70 různých typů manipulační techniky. Samozřejmostí je pronájem příslušenství, a to od zařízení pro boční přemísťování přes speciální vidlice až po zařízení pro nastavení vidlic či dvojité svěrací čelisti. Ať už do vlastního vozíku investovat nechcete, nebo byste ho z dlouhodobého hlediska nevyužili, zkuste pronájem zvážit.

Jaké další výhody má pronájem?

Varianta pronájmu manipulační techniky je vstřícná i v tom, že vozík klientovi dopravíme, pronájem je možné kdykoli ukončit a samozřejmostí je také plný servis a pojištění, které jsou již zahrnuty v ceně. Můžete očekávat okamžitý servis, stejně jako dodávky náhradních dílů. Myslím, že si vybere opravdu každý – ne nadarmo máme ve STILL ČR jednu z největších pronájemních flotil v ČR.

Jaké jsou výhody leasingu?

Pokud víte, že chcete manipulační techniku vlastní, novou, že ji dlouhodobě využijete, ale zároveň nechcete jednorázově investovat do jejího pořízení do majetku firmy, vyplatí se ji koupit na leasing. Financování je založené na použití a splátky začínají aktivním užíváním. Měsíční náklady na pronájem jsou transparentní.

Leasing lze navíc přizpůsobit na míru vašemu podnikání. Je totiž kombinovatelný i s financováním dalších vozíků. Výhodné je také celkové financování projektů, a to včetně základních vozíků, automatizované techniky, služeb projektové integrace, jako je projektový management, software, regály nebo třeba dopravníky.

Zdroj: STILL ČR