Aktuality

Společnost Kärcher dvoufázově pomohla několika jihomoravským obcím postiženým tornádem. Ihned po událostech Kärcher poskytl obcím, resp. Sdružení dobrovolných hasičů Hodonín, Lužice, Mikulčice, Prušánky, Hrušky a Moravská Nová Ves 36 elektrocentrál v celkové hodnotě 1,1 mil. Kč. V září pak společnost pomohla v dalších fázích úklidu čtyřem vybraným obcím, v hlavní roli figurovaly zejména zametací a mycí stroje.

V Lužicích proběhl úklid především v části obce, na kterou díky tornádu nezbyl čas. Veřejné komunikace, lavičky či prostor před Sokolem. Zde se po několik týdnů dobrovolníkům a záchranným složkám podávalo jídlo a zůstalo zde mnoho olejových skvrn, které bylo potřeba profesionálně vyčistit.

Mikulčice byla obec, která byla zasažena již znatelněji více. Stroje a pracovníci Kärcheru pomáhali v nejvíce postižených místech obce. Likvidoval se různorodý hrubý nepořádek i rozličné znečištění, například olejové skvrny po pracovní plošině, z níž se odklízely zbytky střechy.

V Moravské Nové Vsi měly nejvíce práce zametací stroje, které likvidovaly nepořádek spojený se zbytky omítek, cihel a prachu způsobeným demolicí domů. Dále bylo také potřeba vyčistit mimo jiné obecní mobiliář.

V Hruškách, které byly postiženy nejvíce, byly v hlavní roli zametací stroje. „Velice si ceníme této pomoci, protože část obce byla totálně zdemolovaná. Bylo nutné odstranit ohromné množství a vrstvy prachu po kompletní demolici mnoha domů a celých ulic,“ uvedla pomoc Jana Filipovičová, starostka obce Hrušky.

„Jsme rádi, že jsme mohli postiženým obcím pomoci. Nasadili jsme to nejpokročilejší z naší techniky. Nejvíce byly v permanenci stroje MC 250 (profesionální zametací stroj s dostatečnou kapacitou pro smetky, ideální pro zametání silnic) a MC 130 (zde konkrétně s horkovodní nástavbou a využitím teploty 100 °C vhodné pro mytí olejového znečištění,“ dodal Jan Dzúr, specialista na komunální techniku ze společnosti Kärcher.

Zdroj: Kärcher