Aktuality

Společnost Innoship, která je součástí holdingu Alsendo Group, lídra v oblasti SaaS řešení (software jako služba) pro správu logistiky, oznámila strategické partnerství se skupinou Dr. Max, předním řetězcem lékáren ve střední Evropě. Toto partnerství představuje významný milník v oblasti maloobchodu a technologií, jež se shoduje s cíli obou společností – zlepšit efektivitu a zákaznický servis v přepravním procesu.

Spolupráce mezi Innoship a Dr. Max přináší výhody, které zlepšují logistické a zákaznické služby skupiny Dr. Max v České republice, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Itálii. Uzavření partnerství mezi společnostmi Innoship a Dr. Max předcházelo rozsáhlé výběrové řízení, ve kterém společnost Innoship předvedla své schopnosti, odborné znalosti a řešení přizpůsobené potřebám skupině Dr. Max. Hlavním cílem vzájemné spolupráce je zavedení jednotného systému, který jednoduše integruje operace na pěti trzích, čímž bude zajištěna konzistence a efektivita rozsáhlých operací společnosti Dr. Max.

Hlavní výhody spolupráce:

  • Efektivnější integrace přepravců eliminuje potřebu hledat nová řešení s každým dalším přepravcem. Zkracuje tedy dobu zapojení nových přepravců z obvyklých šesti měsíců na pouhé 2–3 týdny bez nutnosti rozsáhlých IT implementací.
  • Rozšíření spektra doručovacích možností, včetně doručování domů, do výdejních boxů a na výdejní místa i přepravu do zahraničí, to vše dostupné prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní.
  • Optimalizace možnosti výběru přepravců umožňuje výběr nejlepšího přepravce na základě specifických kritérií. Centralizované sledování objednávek umožňuje zákaznickému centru lepší dohled nad objednávkami, což zvyšuje efektivitu a spokojenost zákazníků.
  • Sjednocený reportovací systém v reálném čase a detailní přehled o výkonu jednotlivých přepravců umožňuje provádět úpravy parametrů (náklady, výkon) přepravců v reálném čase.
  • Automatizovaná kontrola správnosti faktur ušetří čas a umožní alokovat lidské zdroje na jiné důležité projekty.

Zdroj: Insighters