Aktuality

Na dálnici A40 v Mülheim-Styrum došlo 17. září 2020 pod železničním mostem k havárii a následnému požáru cisternového vozidla.

Vysoké černé sloupy kouře byly viditelné až do Duisburgu. Hasiči měli plné ruce práce s čerpáním až 6 000 litrů paliva z cisterny. Jak uvedl web https://www1.wdr.de/nachrichten/ruhrgebiet/lkw-brand-a40-muelheim-100.html – podle velitele zásahu hrozilo nebezpečí výbuchu. Po požáru je poškozen železniční most, který vede přes dálnici A40 i samotná dálnice. Plameny způsobené požárem cisternového vozu dokonce roztavily zábradlí a stožár trolejového vedení železnice. Dálnice A40 i přes ní vedoucí železniční trať zůstávají zablokovány několik dní.

Další video na stránkách https://www.waz.de/staedte/muelheim/brand-a40-am-kreuz-kaiserberg-in-beide-richtungen-gesperrt-id230446306.html ukazuje situaci na místě havárie. Zarážející je chování dalších účastníků silničního provozu před příjezdem složek IZS. Tím, že se pohybují v rizikovém perimetru havárie (například při natáčení na mobil), riskují v případě výbuchu a jeho tlakové vlny a rozstřiku hořící látky, případně při změně směru větru minimálně poškození zdraví, v nejhorším případě pak ztrátu života. Lze totiž přepokládat, že nevědí, jaká látka byla přepravována, neznají její vlastnosti, včetně toxicity v případě požáru a možného výbuchu.

Zdroj: Václav Živec