Aktuality

GEFCO France bude distributorem topných a chladících produktů divize Aircon společnosti Panasonic. GEFCO dodá společnosti Panasonic potřebnou flexibilitu i spolehlivost dodávek prostřednictvím na míru šitých komplexních služeb, včetně zajištění poslední míle a pravidelných reportů.

Na základě výsledků tendru, který vyhlásil Panasonic na konci roku 2019, uzavřelo GEFCO dvouletou smlouvu na zajištění komplexní logistiky produktů divize Panasonic Aircon, zaměřených na ohřev a chlazení. Od září 2020 tak GEFCO zajišťuje každodenní dodávky produktů nejen na francouzském trhu, ale i k mnoha zákazníkům v Belgii a ve zbytku Evropy.

Nakládka produktů probíhá ve skladech v Satolas-et-Bonce (region Isère), transport pak probíhá dle objemu jednotlivých zásilek: na paletách konsolidovaných na poboččce GEFCO Vénissieux (Rhône), která nedávno prošla rozšířením a modernizací právě z důvodu odbavování velkoobjemových zásilek nebo prostřednictvím částečných (LTL) nebo kompletních (FTL) pozemních přeprav směřujících přímo na místo instalace společnosti Panasonic k maloobchodníkům nebo velkoobchodním zákazníkům. GEFCO kromě toho navrhlo doplňkové služby pro správu pravidelných objednávek menšího objemu (jedna či dvě palety), které je třeba dodat přímo na místo stavby. Stejně tak zajišťuje dodávky do cílové destinace prostřednictvím dedikovaných toků pro produkty s pevně daným harmonogramem distribuovaným z pobočky společnosti GEFCO.

Vzhledem k tomu, že trh s produkty pro ohřev a chlazení v posledních několika letech kontinuálně roste, dvě hlavní kritéria společnosti Panasonic při výběru logistického partnera byla plnění termínů požadovaných ze strany zákazníka a zajištění logistických toků těchto produktů s vysokou hodnotou. Pro maximální komfort zákazníka navrhla společnost GEFCO širokou škálu služeb včetně monitoringu zásilek a potvrzení doručení. Současně GEFCO vyhradilo ve Vénissieux dedikované řídící centrum pro každodenní operace a jejich koordinaci s cílem zajistit plynulost toků i maximální spokojenost zákazníka.

Yvon Pasquiou, ředitel obchodu a marketingu společnosti GEFCO France, řekl: „Jsme hrdi, že nám společnost Panasonic, uznávaný lídr v sektoru elektroniky, svěřila dodávky svých topných a chladicích produktů. Toto partnerství je dalším příkladem vysokého úsilí společnosti GEFCO při spolupráci se zákazníky. V souladu s naším mottem Partners, unlimited vycházíme z našich odborných znalostí v oboru komplexních dodavatelských řetězců a vytváříme řešení s vysokou přidanou hodnotou, která plně saturují potřeby našich zákazníků.“

Xavier Dupeyrot, regionální manažer dodavatelského řetězce společnosti Panasonic, dodal: „Naší prioritou je uspokojit zákazníky prostřednictvím spolehlivých, včasných dodávek, které splňují vysoké standardy kvality společnosti Panasonic. Díky unikátnímu řešení pro zpracování všech našich objednávek bez ohledu na jejich velikost a novým službám pro monitoring dodávek splnila nabídka společnosti GEFCO všechna požadovaná kritéria.“

Zdroj : GEFCO