Aktuality

V roce 2020 přepravila společnost GEFCO Rusko více než 1500 přeprav o hmotnostech i rozměrech přesahujících standardní podmínky a omezení v oblasti vnitrostátní i mezinárodní silniční přepravy.

V dubnu spojila ruská pobočka společnosti GEFCO síly s GEFCO v Turecku, s cílem poskytovat celní a exportní služby pro přepravu stavebních strojů z přístavu Novorossijsk do Ufy. Zákazníkem byla renomovaná stavební společnost pracující na projektu Eastern Exit v Baškirsku, který zahrnuje nový 1,2 km dlouhý silniční tunel, most, silnici a systém pro výběr mýta a řízení dopravy. Strojní vybavení pro tento projekt přepravuje GEFCO ještě i dnes.

V srpnu začala ruská pobočka společnosti GEFCO spolupracovat s předním dodavatelem stavebních strojů. Do devíti měst v různých ruských regionech bylo dopraveno celkem 85 rypadel. Pod vedením GEFCO Rusko byl náklad přepraven pomocí námořních kontejnerů a kolejových vozidel do přístavů v Petrohradě, Vladivostoku, Novorosijsku a Kaliningradu. 90 procent zařízení bylo přepraveno po silnicích, zbývajících 10 procent putovalo po železnici. Díky vysoké rychlosti a kvalitě práce odvedené společností GEFCO byla spolupráce prodloužena do roku 2021 a nyní probíhá přesun dalších 74 strojních jednotek.

Kromě strojního vybavení získala ruská pobočka společnosti GEFCO v roce 2020 smlouvu na přepravu obrovských transformátorů, neboť nabídla nejatraktivnější čas i cenu dodávky. Zákazník, jímž je švýcarská energetická společnost, poptával dodávku 60 tun nákladu z Německa na ruský ostrov Sachalin přes Antverpy (Belgie), Singapur, Laem Chabang (Thajsko), Yantian (Čína), Vladivostok (Rusko) a Korsakov (Rusko, ostrov Sachalin). GEFCO zajistilo kompletní proces přepravy: zabezpečení nákladu, jeho doručení silniční dopravou do přístavu, vykládku a nalodění, námořní přepravu, vykládku ve vladivostockém přístavu, přeložení na loď směřující do přístavu Korsakov, vyložení a další uskladnění v krytém skladu.

„Jednou z konkurenčních výhod společnosti GEFCO jsou odborné znalosti v oblasti projektové logistiky a především složitých, těžkých a nadměrných nákladů, pro které naši specialisté vždy najdou nejlepší řešení,“ řekl Denis Gliznutsa, obchodní ředitel GEFCO Rusko. „Navzdory závažným omezením způsobeným pandemií a prací na dálku jsme byli schopni dodávat nadměrné náklady pro zákazníky bezpečně a včas do cílových destinací.“

Zdroj: GEFCO