Aktuality

Společnost GEFCO odbavila z kolínské pobočky v čase tří týdnů další fleetovou zakázku. Pro společnost Mountfield postprodukčně upravila pět desítek lehkých užitkových vozů, které následně doručila klientovi do 23 cílových destinací v České republice a na Slovensku.

GEFCO již po čtvrté v řadě zajistilo v rámci postprodukčních operací (PPO) úpravu flotily vozů pro společnost Mountfield. Celkem 51 lehkých užitkových vozů typu Ford Transit bylo přepraveno do kolínské pobočky GEFCO, upraveno a následně distribuováno na 23 míst v České republice a na Slovensku. Úpravy vozů GEFCO zajistilo a auta v cílových destinacích předalo koncovému klientovi do 3 týdnů od data objednávky.

„Jsme hrdí, že jsme již od roku 2018 partnerem renomované české značky Mountfield a že tato jednička v oblasti zahradní techniky využívá postprodukční úpravy interiérů i exteriérů svých flotil realizované právě u nás,“ uvedl Miloš Mrázek, ředitel logistiky hotových vozů pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. GEFCO je přitom stále častěji partnerem pro realizaci úprav a přípravu rozsáhlých firemních flotil, poptávka po postprodukčních operacích dlouhodobě roste. V minulosti společnost upravila stovky vozů pro největšího českého poskytovatele listovních služeb, na Slovensku pak flotily policie a pošty. Velkou přidanou hodnotou společnosti GEFCO je know-how získané díky spolupráci se všemi předními producenty vozů v regionu, což potvrdil i objednatel zakázky pro Moutfield, Roman Sumka z Ford Kačmáček: „GEFCO nabízí velmi širokou škálu úprav. Ty je schopno realizovat ve velmi rychlém čase a ve vysoké kvalitě u jednotek aut i větších flotil. To nám v dealerství šetří náklady a zároveň čas, máme tak volné ruce a můžeme se plně věnovat dalším požadavkům našich klientů.“

Zakázku pro Mountfield realizoval tým expertů z kolínské pobočky společnosti GEFCO specializující se právě na postprodukční úpravy nových vozů a remarketing ojetých aut. Objednané úpravy byly provedeny jak v interiéru, tak i na exteriéru vozidel, konkrétně šlo o:

  • technickou přípravu vozů
  • výměnu pneumatik za zimní
  • dodání sad koberců do interiéru vozů
  • doplnění pohonných hmot
  • instalaci brandingu
  • koordinaci montáže GPS

U všech vozů byla provedena také příprava před doručením, tzv. PDI (Pre-delivery Inspection) a byly doplněny kompletní sady návodů k použití.

Postprodukčním operacím se společnost GEFCO v České republice věnuje již 15 let. „Prvními našimi klienty byli přímo producenti automobilů, pro které jsme dělali úpravy menších sérií nových aut, které se nevyplatí realizovat přímo na výrobní lince,“ poznamenal na začátky úprav u nových vozů Miloš Mrázek. Zatímco úpravy exteriéru jsou převážně designového charakteru, branding firemních vozů a limitovaných edic, instalace v interiéru mají hlavně zvýšit komfort užívání vozu a prodloužit jeho užitnou dobu.

„Na všechny úpravy, které u nás realizujeme, jsou pracovníci speciálně vyškoleni a kvalita instalací je tedy stejná, jako v případě realizace přímo na výrobní lince,“ doplnil Miloš Mrázek. Z kolínské pobočky plánuje firma, vzhledem k jejímu zázemí a strategické poloze, v budoucnosti odbavovat i rozsáhlé mezinárodní zakázky.

Zdroj: GEFCO