Aktuality

Gebrüder Weiss se stejně jako v minulých letech zapojil do celosvětového charitativního běhu Wings for Life, jehož sloganem je „Running for those who can’t“ („Běžím za ty, kteří nemohou“). Cílem aktivity je shromáždit co nejvyšší finanční obnos, který bude věnován na výzkum léčby pacientů s poraněním míchy. „Těší mne, že české zastoupení v týmu Gebrüder Weiss bylo nejpočetnější, spolu s námi se zúčastnili také kolegové z poboček v různých zemích a kontinentech,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

S ohledem na přetrvávající protiepidemická opatření se každý z účastníků zapojil do akce individuálně s aplikací ve svém telefonu. „Startovní čas Wings for Life je shodný pro všechny geografické oblasti. Všichni jsme tedy běželi „na dálku“, ale přesto společně jako jeden tým,“ řekl Jan Kodada.

Wings for Life World Run přilákal letos celkem 184 236 běžců ze 151 zemí, kteří uběhli celkem 1 656 840 km. V „oranžových“ barvách společnosti Gebrüder Weiss se do letošního ročníku zapojilo celkem 68 zaměstnanců z poboček v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Chorvatsku, Švýcarsku nebo Singapuru. Celý výtěžek z akce, 4 100 000 eur, bude věnován na výzkum, který pomáhá s léčbou pacientům s poraněním míchy.

„Jsme rádi, že jsme se mohli i letos opět zapojit a pomoci. Těší nás také, že lidé ani v současné době nezapomínají na ty, pro které je poslední rok patrně ještě větší zátěží než pro ostatní,“ poznamenal Jan Kodada.

Účast na Wings for Life není jedinou aktivitou, kterou Gebrüder Weiss podporuje osoby se zdravotním omezením. „Dlouhodobě spolupracujeme například s Českou asociací paraplegiků sdružující pacienty právě s poraněním míchy. Rádi pomáháme v pohybu těm, pro které není samozřejmostí,“ dodal Jan Kodada.

Zdroj: Gebrüder Weiss