Aktuality

S dalším krokem zpět do života pomohli českým paraplegikům účastníci boxerského galavečeru v Poděbradech. Gebrüder Weiss ČR byl partnerem akce, které se 5. září 2021 jako host účastnila i fotbalová legenda Antonín Panenka, porotce show MasterChef Česko Radek Kašpárek nebo paraboxer a peer mentor České asociace paraplegiků Jan Matoušek. „Těší nás, že se podařilo uspořádat sportovní podnik, na jehož platformě se mohli sejít sportovní legendy, amatéři i nadšenci, a navíc podpořit projekt, který jsme na podporu vozíčkářů iniciovali,“ uvedl Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Boxerské klání o Pohár starosty města Poděbrady je tradiční akcí, kterou pravidelně pořádá dvojnásobný světový šampion v boxu Daniel Vencl. Vedle řady utkání borců téměř všech váhových kategorií byla součástí letošního ročníku také charitativní dražba na podporu projektu 100 kroků zpátky do života. Diváci i účastníci měli v Poděbradech ojedinělou možnost získat rondon držitele michelinské hvězdy, kuchaře Radka Kašpárka nebo fotbalový míč podepsaný osobně přítomným Antonínem Panenkou. Ten se dražby účastnil jako host a fanoušek společně se svým reprezentačním kolegou a mistrem Evropy z roku 1976 Karolem Dobiašem. Každý z vítězných dražitelů obdržel také jako poděkování funkční model kamionu Gebrüder Weiss na dálkové ovládání.

Zleva: Karol Dobiáš, Antonín Panenka a Radek Kašpárek

„Naše dlouhodobé partnerství s Asociací paraplegiků i podpora řady sportovních podniků a aktivit vychází ze základních firemních hodnot Gebrüder Weiss. Náš slogan „GW moves“ nechápeme pouze vy smyslu fyzického přesunu zásilek. Snažíme se také o posun společnosti ve vnímání lidí s handicapem, stejně jako o podporu aktivního přístupu k životu,“ vysvětlil Jan Kodada.

Celkový výtěžek z charitativní dražby v Poděbradech dosáhl bezmála 20 000 korun. Sbírku „100 kroků zpátky do života“ je možné podpořit také na internetové stránce https://www.znesnaze21.cz/sbirka/100-kroku-zpatky-do-zivota.

Zdroj: Gebrüder Weiss