Aktuality

Společnost Exyte působící v oblasti vývoje, projektování a dodávek high-tech zařízení rozšiřuje v České republice své výrobní kapacity. Společnost zřizuje nové výrobní haly v Hostomicích u Bíliny a v průmyslové zóně Triangle u Žatce.

Dceřiná společnost Exyte Technology vytvoří v příštích dvou letech až 200 nových kvalifikovaných pracovních míst. Počet zaměstnanců společnosti se tím v České republice zvýší téměř na čtyřnásobek. Investice do této expanze je více než 20 milionů eur.

Vzhledem k tomu, že po produktech a službách společnosti Exyte je velká poptávka a prostory v současném závodě v Krupce u Teplic jsou na hranici své kapacity, otevřela dceřiná společnost Exyte Technology druhý závod v Hostomicích, asi 50 km od německých hranic. V Hostomicích společnost vyrábí produkty pro čistá prostředí. Tyto produkty se používají především v Evropě v halách pro výrobu polovodičových zařízení. Celková plocha je téměř 6500 m². Společnost Exyte vytvoří v této nové lokalitě přibližně 70 pracovních míst.

Třetí výrobní závod otevře společnost Exyte také na severozápadě České republiky v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Americká společnost FabTech, která je součástí skupiny Exyte, se do nového výrobního závodu přestěhuje v létě 2023. Na ploše větší než 9.000 m² bude vyrábět patentované strojírenské výrobky pro polovodičový průmysl. Zahájení výroby se očekává na podzim roku 2023. V novém závodě vznikne až 170 nových pracovních míst.

Zdroj: Exyte