Aktuality

Společnost Emirates slaví své desáté výročí působení v České republice, které aerolinka odstartovala přímým letem do Dubaje v roce 2010

Dnes linku obsluhuje letounem Boeing 777-300ER třikrát týdně a nabízí svým zákazníkům cestovatelské zážitky z více než 80 destinací napříč 6 kontinenty. Během poslední dekády Emirates operovala přes 3 800 letů mezi Prahou a Dubají, přepravila přes 2,4 milionu pasažérů mezi Prahou a Dubají i do dalších destinací.

„Desáté výročí Emirates v Praze je pro nás důležitým milníkem. Děkuji týmu za jejich tvrdou práci a odhodlání během uplynulých deseti let, našim partnerům a samozřejmě českým zákazníkům, díky kterým bylo těchto deset let nezapomenutelných. Zůstáváme věrni našemu závazku i nadále nabízet zákazníkům služby na světové úrovni na cestě do Dubaje a ještě dál,“ řekl Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku.

Aerolinka hraje i nadále klíčovou roli ve stimulaci českého ekonomického růstu, obchodu i turismu, a to díky poskytovaným spojením s Dálným východem, australsko-asijským regionem, západní Asií, Indickým oceánem a Blízkým východem prostřednictvím centrály v Dubaji. Od roku 2010 přepravila společnost Emirates SkyCargo přes 94 000 tun nákladu do a z České republiky, včetně komodit jako ovoce a zelenina, elektronika, automobilové náhradní díly či kosmetika. Aktuálně Emirates spojuje Prahu s 85 destinacemi, a to včetně Seychel a Malediv, které jsou u Čechů velmi oblíbené.

Zdroj: Best Communications