Aktuality

Na kole, koloběžce, pěšky či během se v květnu dopravovalo do práce přes 24 tisíc lidí z celé republiky. V rámci 12. ročníku projektu Do práce na kole se tak podařilo ušetřit 811 tun emisí CO2. Účastníci dohromady překonali 6,3 milionu kilometrů. Projektu se opět jako generální partner zúčastnil balíkový přepravce GLS, který o snižování emisí dlouhodobě usiluje. Letošní výzvy se zúčastnilo i 30 % zaměstnanců centrály GLS CZ.

Cílem projektu Do práce na kole je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy, například kola nebo koloběžky, a pomoct tak nejen své psychické a fyzické kondici, ale také životnímu prostředí a zdravějšímu městu. Květnové výzvy se letos zúčastnilo rekordních 24 699 lidí, kteří do systému nahráli celkem 723 tisíc bezmotorových cest. 60 % těchto cest bylo absolvováno na kole, 40 % pěšky či poklusem. Společně tak najezdili, nachodili a naběhali 6,3 milionu kilometrů a ušetřili 811 tun oxidu uhličitého.

Vedle projektu Do práce na kole podporuje přepravní společnost GLS také nadační fond cyklisty Josefa Zimovčáka Na kole dětem a jeho tradiční celorepublikovou cyklojízdu na podporu léčby onkologicky nemocných dětí. 13. ročník celorepublikové akce s názvem Cyklotour odstartoval 1. června v Praze a po ujetí 1 226 kilometrů skončil 11. června ve Vrbicích.

Zdroj: GLS