Aktuality

Gebrüder Weiss zajišťuje od začátku roku logistické řešení pro Liebherr Domestic Appliances, předního evropského výrobce chladniček a mrazniček. Pro skladování a logistiku je alokováno 5000 m2 logistické plochy dedikovaného skladu v rakouském Grazu, odkud je zboží přepravováno do poboček společnosti Liebherr v sedmi zemích východní Evropy.

Liebherr vyrábí domácí spotřebiče pro Evropu v Německu (Ochsenhausen), Rakousku (Lienz) a Bulharsku (Marica). Pro zásobování České republiky, Polska, Slovinska a Slovenska využívá Gebrüder Weiss svého specializovaného skladu v Grazu, který je vyhrazen pouze pro Liebherr Domestic Appliances. Zásobování distributorů Liebherr v Bulharsku, Rumunsku a Maďarsku potom Gebrüder Weiss přímo zajišťuje z výrobního závodu Liebherr v bulharské Marice.

„Geografická poloha našeho sídla ve Štýrsku je pro přepravu zboží do východní Evropy ideální. Distribuční linky jsme nastavili v úzké spolupráci se společností Liebherr a procesy probíhají velmi hladce,” vysvětluje Gerhard Haas, vedoucí pobočky Gebrüder Weiss v Grazu. Společnost Gebrüder Weiss byla schopna projekt realizovat ve velmi krátkém čase i navzdory komplikacím způsobeným pandemií koronaviru.

Dokonalé řízení pracovních postupů díky myGW

Díky implementaci inovací v oblasti digitalizace je možné všechny logistické procesy Gebrüder Weiss sledovat v reálném čase prostřednictvím zákaznického portálu myGW. Společnost Liebherr tak podobně jako ostatní klienti Gebrüder Weiss těží z vysoké míry transparentnosti v celém dodavatelském řetězci, ať už jde o informace o množství zásob, správu vratek nebo předpokládaný čas doručení zboží (ETA). V regionech východní Evropy je oceňovanou novinkou, že distributorská zastoupení společnosti Liebherr mají vždy informace o tom, kde se jejich zásilky nacházejí.

Gebrüder Weiss tým starající se o Liebherr zboží v logistickém terminále

„Vysoká úroveň transparentnosti, kterou poskytuje klientský portál myGW v kombinaci se silnými východoevropskými zkušenostmi společnosti Gebrüder Weiss, je to, co nás přesvědčilo,” říká Josef Oberessl, manažer logistiky pro střední a jižní Evropu ve společnosti Liebherr. „Vkládáme přitom důvěru v mnohaleté zkušenosti společnosti Gebrüder Weiss do její zavedené a husté přepravní sítě poboček. Trh ve střední a východní Evropě je z našeho pohledu velmi důležitý, protože zde vidíme značný potenciál růstu.”

Obě společnosti plánují další společné kroky na konci roku 2021, kdy Gebrüder Weiss převezme ve východní Evropě kromě distribuce prodejcům Liebherr také službu B2C doručení do domácnosti, u Gebrüder Weiss pod názvem Home Delivery.

Zdroj: Gebrüder Weiss