Aktuality

Společnost DHL Supply Chain je partnerem 24. ročníku festivalu Jeden svět v Olomouci. Ve dnech od 27. března do 1. dubna mohou diváci zhlédnout desítky dokumentárních filmů o lidských právech a jejich porušování. Letošním ročníkem se prolíná téma Cena bezpečí.

„Téma nejistoty a hledání bezpečí silně rezonuje se zásadami a firemní kulturou DHL Supply Chain. Společnost dlouhodobě prosazuje inkluzivní pracovní prostředí a cení si rozmanitosti zaměstnanců. Zároveň odmítá jakoukoli formu diskriminace na základě pohlaví, etnického a rasového původu, barvy pleti, náboženství, věku, postižení, sexuální orientace a identity,“ vysvětluje Dana Kucejová, PR a marketingová manažerka DHL Supply Chain.

„Bereme jako naši povinnost vytvářet prostředí vzájemného respektu, který vylučuje všechny formy obtěžování, vyhrožování nebo zastrašování. Záleží nám na diverzitě a inkluzi jednoduše proto, že je to správná věc a chceme, aby DHL bylo pro všechny skvělým místem pro práci. Jsme rádi, že můžeme podpořit aktivitu, jako je festival Jeden svět, který se touto problematikou zabývá,“ doplňuje Karolina Hudečková, vedoucí oddělení řízení talentů pro střední a východní Evropu v DHL Supply Chain.

Díky silně zažité firemní kultuře dokázala společnost DHL Supply Chain po vypuknutí války na Ukrajině rychle nabídnout pomoc. Jako jedna z prvních firem se zapojila do pomoci uprchlíkům, jež zahrnovala finanční dary, poradenství v rodném jazyce nebo například okamžitý převoz více než sto žen a dětí ze všech částí Ukrajiny do České republiky. V distribučních centrech DHL Supply Chain našla řada přistěhovalců práci, jen v chebském distribučním centru bylo bezprostředně po vypuknutí konfliktu zaměstnáno 250 lidí. Zároveň jim byla poskytnuta psychologická podpora, kurzy češtiny nebo pomoc se zajištěním hlídání dětí.

Koncern Deutsche Post DHL se umístil na druhém místě mezi 50 nejúspěšnějšími globálními společnostmi v oblasti zaměstnávání uprchlíků. Logistická skupina se umístila na osmém místě a patří také do první desítky, pokud jde o integraci běženců. Vyplývá to ze zprávy, kterou v únoru 2023 zveřejnila společnost Refugee Integration Insights (RII), specializovaný poskytovatel údajů o uprchlících ze soukromého sektoru. Od podzimu 2015 nastoupilo do zaměstnání nebo na stáž v koncernu celkem 19 650 uprchlíků.

Zdroj: DHL Supply Chain