Aktuality

16. dubna pořádala společnost DEMATIC v České republice prezentační akci pro novináře, kteří byli seznámeni s produkty a směřováním této společnosti a měli možnost nahlédnout do výroby v Ostrově u Stříbra.

Na rozloze 25 550 metrů čtverečních jsou v českém závodě DEMATIC od roku 2018 vyráběny tři základní produkty: Modular Conveyor Systém (MCS), Dematic Pouch Systém (DPS) a Dematic Multishuttle (DMS). Tyto produkty jsou užitečnými pomocníky při skladování zboží, vychystávání, třídění, paletizaci a manipulaci se zbožím.

Například k benefitům dopravníkových systémů patří modulární architektura, integrované ovládací prvky, snadno měnitelné funkce, energeticky účinný, tichý provoz, nízké nároky na údržbu a bezpečná manipulace s přepravovaným materiálem.

V rámci automatizované paletizace smíšených palet lze dosáhnout optimalizace skládání přepravek pro efektivní využití prostoru a manipulaci, automatizované správy a optimalizace vybavení a pracovních procesů. Tento systém je funkční v různých prostředích: okolním, chlazeném či zmrazeném. Vyznačuje se navíc stabilitou naložených palet, bez ohledu na výšku a rozložení hmotnosti.

V rámci mobilní automatizace DEMATIC nabízí vysokozdvižné vozíky, prostředky pro překládání materiálu (válečkové a řetězové dopravníky), AGV vozíky či řadu manipulační techniky prostřednictvím svých partnerů z KION Group, kterými jsou, STILL, Linde Material Handling a Baoli.

Současný DEMATIC zaměstnává po celém světě 11 000 zaměstnanců ve 29 zemích s aktivním zastoupením, má 11 výrobních závodů a 50 000 servisních středisek.

Zdroj: DEMATIC