Aktuality

Logistika a sport mají mnoho společného, od neustálého pohybu po jasně vytyčený cíl. Společnost DB Schenker pokračuje v tradici sportovní logistiky prodloužením partnerství se sérií závodů Běhej lesy, pro kterou již tradičně přepravuje zázemí i potřebný materiál. Kromě stanů a stánků logistický provider převeze dřevěné medaile, nafukovací brány nebo trička pro dobrovolníky. Série letos započne 15. dubna v Brdech a poslední závod absolvují běžci v Lednici.

DB Schenker letos vyráží na silnice s materiálem pro Běhej lesy již podeváté. V předešlých sezónách logistická společnost převezla v průměru téměř 90 tun materiálu na více než 190 paletách. S větší oblibou běžeckých závodů v lese rostlo i množství materiálu k přepravě. Většinou se jedná o prvky zázemí, jako nafukovací brány, stany, které slouží k registraci účastníků nebo jako jejich šatny a také stupně vítězů. Závody by se neobešly i bez dřevěných medailí a dalších cen pro vítěze, ale třeba i spínacích špendlíků nebo triček pro dobrovolníky.

„Jsme rádi, že můžeme pomáhat rozvíjet běžeckou kulturu tím co umíme nejlépe. Seriál Běhej lesy je unikátní koncept, který zavede závodníky tam, kam se jen tak při běžném sportování nedostanou. Také si velice vážím práce našich řidičů, kteří občas stojí před nelehkým úkolem, a to zásobit destinace v náročnějším terénu,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

DB Schenker bude pro zajištění zázemí závodu poskytovat nákladní vůz se speciálním brandingem, který splňuje nejpřísnější emisní normy EURO 6.

Závody v českých lesích

Letos se nadšení běžci mohou těšit na start sezóny v Brdech, kde celá série v půlce dubna začne. Dále se závodníci proběhnou na Karlštejně, v Milovech nebo Klínovci. V druhé polovině léta se účastníci podívají do Bílé, mohou si také vyzkoušet variantu Jizerské 50 bez sněhu. Milovníci nočního běhání zavítají tradičně do Boletic. Celá série končí v areálu zámku Lednice 23. září.

Seriál Běhej lesy se skládá z osmi závodů, které účastníky zavedou na nejkrásnější místa v České republice. Běžci si mohou vybrat z kratších okruhů, které mají kolem 12 km nebo těch delších dlouhých skoro jako půlmaraton. V současné době Běhej lesy nabízí také ultramaratonské trasy, charitativní běhy PVZP FénixRun a dětské závody.

Zdroj: DB Schenker