Aktuality

Dobrovolníci z řad zaměstnanců logistické společnosti DB Schenker se již tradičně zapojili do celorepublikové ekologické akce Ukliďme Česko. Z přírody v okolí Prahy, Plzně nebo Liberce se jim v průběhu víkendového odpoledne podařilo vysbírat několik stovek kilogramů plastového odpadu, skla, plechovek, textilu a mnoha dalšího. Kromě samotného úklidu zajistil DB Schenker ze svého pardubického skladu také logistiku pracovního materiálu pro více než 500 úklidových skupin po celé České republice.

Celorepublikové ekologické akce Ukliďme Česko se dobrovolníci z řad zaměstnanců DB Schenker pravidelně účastní přímo v terénu. „Příroda kolem nás bezpochyby ocení každou pomocnou ruku, kterou jí v rámci akcí jako je Ukliďme Česko podáme. Chtěl bych proto moc poděkovat všem zaměstnancům a jejich rodinám, kteří v sobotu vyrazili uklízet, a zejména pak celému pardubickému týmu, kteří se letos již podruhé postarali o přípravu balíčků pro dobrovolníky v celé zemi,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker v České republice.

Materiál pro akce Ukliďme Česko a Ukliďme svět se až donedávna skladoval a distribuoval z centra DB Schenker v Blučině nedaleko Brna. Z provozních důvodů si od loňského roku pomyslný štafetový kolík převzali právě pardubičtí kolegové z největšího skladu DB Schenker v České republice. V týdnech před akcí tak připravili pro distribuci více než 500 balíčků z pracovních rukavic, odpadkových pytlů a dalšího potřebného materiálu.

Příští akce Ukliďme Česko se bude konat 2. 4. 2022 a dobrovolníci z řad DB Schenker v boji proti nelegálním skládkám a nepořádku rozhodně nebudou chybět.

Zdroj: DB Schenker