Aktuality

DB Schenker otevře v příštím roce nové high-tech logistické centrum v Rudné u Prahy. Automatizovaný expediční sklad doplní jeho nedávno rozšířený logistický terminál.

Kromě maloobchodních operací bude nové distribuční centrum sloužit také pro B2C a e-commerce přepravy včetně služeb s přidanou hodnotou (value-added services) uspokojujících poptávku spotřebitelů po personalizovaných produktech. Nábor do nového pracoviště právě odstartoval, uplatnění v něm najdou technici, kvalitáři, referenti, analytici, operátoři a další profese.

Nové centrum v Rudné nabídne na velkorysém půdorysu 54 000 m2 širokou škálu služeb, a to díky modulárnímu systému G-T-P (goods-to-person) v kombinaci s dopravníkovým systémem a třídičem s příčným pásem na zásilky, které dodala firma Körber. Její softwarové řešení bude také řídit více než 100 autonomních mobilních robotů (AMR), které budou součástí automatizovaného logistického ekosystému. Distribuční centrum tak bude představovat jedno z největších nasazení AMR svého druhu ve východní Evropě.

Zdroj: DB Schenker