Aktuality

Českobudějovická pobočka logistické společnosti DACHSER Czech Republic se přestěhovala do nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík na okraji jihočeské metropole. Na téměř 7000 m2 logistických a kancelářských prostor bude realizovat komplexní logistické služby, nově je k dispozici skladová kapacita 6 900 paletových míst pro služby kontraktní logistiky.

DACHSER v Českých Budějovicích po 16 letech změnil svoji adresu. V ulici Slévárenská na okraji města od nynějška operuje z budovy postavené na míru v režimu build-to-suit developerskou společností VGP. Stavba byla předaná v termínu v polovině března. „Máme za sebou náročnou fázi stěhování pobočky a zaměstnanců a v současné době už plně využíváme výhod nových prostor,“ uvádí vedoucí pobočky DACHSER v Českých Budějovicích Petr Papan, a dodává, „moderní, prostorné logistické prostory nám nyní umožní poskytovat ještě lepší kvalitu služeb a dostatek nakládacích ramp optimalizaci a zrychlení manipulace při nakládce a vykládce.“

DACHSER je specialista na sběrnou službu a jeho pobočka na jihu Čech má přímé napojení na evropskou síť pozemních přeprav, která čítá téměř 300 vlastních a partnerských poboček. „Strategická poloha pobočky a větší prostory překládkové haly umožní, aby se  pobočka  stala v rámci sítě společnosti DACHSER také platformou sběrné služby pro zásilky do Rakouska,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic. Nové prostory navíc vytváří podmínky pro rozšíření nabídky kontraktní logistiky v Českých Budějovicích.

V prostorách pro českobudějovickou pobočku DACHSERu jsou využívány technologie pro úsporu zdrojů, které zahrnují mimo jiné LED osvětlení, rekuperaci tepla či zařízení pro šetrné nakládání s pitnou vodou a další. Budova i celý průmyslový park jsou stavěny také s ohledem na využití technologií budoucnosti. DACHSER v souladu se svojí strategií pro ochranu klimatu rozšiřuje používání nákladních vozidel na elektropohon. S přechodem na elektromobilitu počítá i českobudějovická pobočka, která by v budoucnu měla využívat rychlých i pomalých nabíjecích stanic, pro které je v areálu připraveno technické zázemí.

Pobočka společnosti DACHSER v Českých Budějovicích zahrnuje 2 000 m2 překládkové a přes 4 300 m2 skladové plochy s kapacitou přibližně 6 900 paletových míst. Administrativní část tvoří cca 630 m2 moderních kanceláří. VGP Park České Budějovice se nachází na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz.

Zdroj: DACHSER