Aktuality

Mezinárodní logistický provider Dachser získal akvizicí společnost ACA International se sídlem v australském Melbourne. Díky této akvizici zahrnuje vlastní síť leteckých a námořních přeprav společnosti Dachser od nynějška také Austrálii a Nový Zéland, země, které jsou nejen ekonomicky silné, ale také úzce propojené s Asií, Evropou a Severní Amerikou.

Společnost ACA International zaměstnává 56 lidí a v roce 2021 dosáhla obratu přibližně 75 milionů eur. Společnost poskytující letecké a námořní přepravy byla založena v roce 1982 a je v soukromých rukou. ACA International poskytuje svým zákazníkům v Austrálii a na Novém Zélandu integrované mezinárodní přepravní služby. Klade velký důraz na kvalitu, odborné znalosti, inovace a spolupráci, pro které používá nejmodernější informační technologie

Kromě sídla společnosti v Melbourne má společnost v Austrálii také další dvě pobočky – v Sydney a Brisbane. Na Novém Zélandu se pobočky ACA International nacházejí v Aucklandu, Wellingtonu a Hamiltonu. Společnost má kromě toho i pobočku v USA v Kansas City. ACA International působí také v regionu Velké Číny, tyto čínské pobočky však nebyly předmětem akvizice společnosti Dachser. Dachser totiž obsluhuje svoje zákazníky v Číně vlastními pobočkami už od roku 2003.

Posledních 14 let stáli v čele ACA International zkušení specialisté na logistiku letecké a námořní dopravy Adam Cruttenden, Glenn Hall, Mark Weeks a Hervey Graham. Adam Cruttenden v budoucnu povede divizi Dachser Oceania na pozici Managing Director ASL Oceania. „Tato akvizice umožňuje Dachser Air & Sea Logistics pokračovat ve své růstové trajektorii a přidáním Austrálie a Nového Zélandu vyplní mezeru v globální síti našich vlastních poboček,“ říká Edoardo Podestà, COO ASL a Managing Director ASL APAC, a dodává, „to znamená, že můžeme našim zákazníkům nabídnout bezproblémový přístup na dynamické ekonomické trhy, které se mohou pochlubit atraktivními místními podmínkami a významnou úrovní investic.”

Zdroj: Dachser