Aktuality

DACHSER Air & Sea Logistics upevnil svůj charterový program na trase mezi Hongkongem a Evropou uzavřením dlouhodobé smlouvy. To společnosti umožní nabídnout svým zákazníkům spolehlivé letecké nákladní kapacity v období od začátku tohoto roku do března 2024.

V budoucnu bude DACHSER provozovat Boeing 747-400F na trase Hongkong–Lutych  (Liège) a zpět. Letadlo odlétající v pevně stanovených časech pojme až 100 tun nákladu. „Poptávka po leteckých přepravách je na historickém maximu,” řekl Timo Stroh, Head of Global Air Freight skupiny DACHSER. „Kapacity v leteckých přepravách jsou extrémně nedostatečné. My se proto budeme i nadále spoléhat na silnou síť s našimi vlastními kapacitami a budeme plánovat včas, s predikcemi a v dlouhodobém horizontu.“

Flexibilita pomocí alternativního plánování trasy

Aby předešel problémům s odbavením, působí DACHSER Air & Sea Logistics na menších letištích, jako je Lutych v Belgii. Tato destinace je dobře napojená na DACHSER síť pozemních přeprav, což urychluje proces vyzvedávání a doručení. „Naše expertíza spočívající v integrované síti znamená, že dokážeme nabídnout kompletní řešení z jednoho zdroje – od výrobce až ke koncovému zákazníkovi,” poznamenal Timo Stroh, a dodal, „zejména v náročných dobách vyžaduje zajištění stabilních a spolehlivých tržních operací inteligentní a kreativní řešení.”

Založením vlastní sítě leteckých přeprav s vyhrazenou kapacitou poskytuje DACHSER zákazníkům bezpečnost a stabilitu na nejdůležitějších přepravních trasách mezi Evropou, Asií a USA v době velkého nedostatku kapacit. Jen v roce 2021 odbavil tento logistický provider 175 charterových letů zahrnujících 12 pravidelných odletových míst a 15 příletových destinací po celém světě. „Na tržní poptávku reagujeme tím, že našim zákazníkům nabízíme transparentní plánování a spolehlivý servis prostřednictvím pevných přepravních časů.” uzavřel Timo Stroh.

Zdroj: DACHSER