Aktuality

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic otevře novou provozovnu v Týništi nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. V nových prostorách koncipovaných jako multi-user sklad o velikosti 8 000 m2 s kapacitou 14 500 paletových míst bude poskytovat služby kontraktní logistiky. Nové působiště společnosti vytvoří 25 nových pracovních míst. Zahájení provozu je naplánované na září 2022.

Nová budova skladu se nachází v Panattoni Parku Týniště nad Orlicí, je postavená podle nejnovějších standardů a cílí na splnění certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) v kategorii Very Good, která komplexně posuzuje ekonomickou, sociální a environmentální udržitelnost budovy. V budově budou instalovány nejmodernější skladové technologie a počítá se s využitím manipulační techniky na lithium-iontové baterie. Stejně jako v ostatních pobočkách a provozovnách společnosti Dachser zde bude využíván vlastní skladový systém (WMS) Mikado.

Nový sklad nabídne celkem 10 nakládací ramp, 8 000 m2 skladové plochy a 144 m2 kanceláří. „Jsme rádi, že jsme v exponovaném okolí Hradce Králové našli prostory, které vyhovují našim vysokým standardům,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic, a dodává, „Týniště nad Orlicí navíc disponuje pro nás výhodnou polohou poblíž naší pobočky v Hradci Králové a další provozovny v Letohradu a těchto synergií plánujeme v budoucnu pro poskytování služeb kontraktní logistiky využívat.“

Kontraktní logistika společnosti Dachser kombinuje vlastní globální přepravní síť s efektivním skladováním a individuálním poradenstvím. Součástí jsou také specifické služby s přidanou hodnotou dle požadavků zákazníka, jako je etiketování, speciální balení, ale i drobná předmontáž a další. Pro tyto speciální logistické služby bude mít Dachser v nových prostorách v Týništi nad Orlicí vyhrazené logistické zóny. Takové komplexní služby kontraktní logistiky pak umožňují nabídnout logistická řešení na míru pro velké a střední průmyslové a obchodní společnosti.

Zdroj: Dachser